بروزرسانی ios 10.1 در دسترس عموم قرار گرفت

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
بروزرسانی ios 10.1 در دسترس عموم قرار گرفت

بروزرسانی ios 10.1 در دسترس عموم قرار گرفت

بروزرسانی ios 10.1 در دسترس عموم قرار گرفت

سیستم عامل ios ، آخرین بروزرسانی خود را یعنی ios 10.1 را در اختیار کاربران گذاشته است . این بروزرسانی پس از تست های بسیاری وارد بازار شده و در دسترس عموم قرار گرفته است .

یکی از تست هایی که قبل از ورود یک محصول به بازار صورت می گیرد « بتا تست » نام دارد . در حقیقت هر محصولی قبل از تجاری سازی و عرضه به بازار باید از این تست عبور کند . این مرحله شامل تست محصول در سایت‌های “بتا تست” و یا عرضه رایگان آن در اینترنت به منظور دریافت بازخورد از مشتریان و بازار است.

در آخر پس از عبور کردن از تست آلفا و تست بتا پس از گذشت چند هفته ، نسخه نهایی آی او اس ۱۰٫۱ آماده استفاده شده است . کمپانی اپل تمامی تلاش خود را کرده است تا تمامی باگ ها و ایراداتی که وجود داشته است را برطرف کند و یک قابلیت جدید به آن اضافه کند که مناسب برای تمام کاربران ، علی الخصوص علاقه مندان به عکاسی باشد .

قابلیت Portrait Mode در سیستم عامل ios 10.1 :

دارندگان آیفون ۷ پلاس می توانند هم اکنون آی او اس ۱۰٫۱ را بر روی گوشی خود نصب کنند و بروی دوربین پشت خود ، حالت پورتره یا Portrait Mode ایجاد کنند . در حقیقیت این قابلیت به عکس شما حالت بوکه می دهد . حالت بوکه یعنی  افکتی مات یا شکل هنری و زیباشناسانه برای عکاسی ایجاد می کند و در نواحی خارج از فوکوس تصویر ایجاد می‌شود.

در حقیقت بهترین لنزهادر حالت اتوماتیک، نقاط نورانی خارج از فوکوس را به صورت دایره‌‌هایی با مرز مشخص و شارپ نشان می‌دهد، اما بوکه درست زمانی رخ داده است که لبه‌ی این دوایر نورانی محو شده باشد.

بوکه، اغلب سایه‌روشن‌های گرد و کوچک پس‌زمینه است که بیشتر مشخص هستند؛ مانند انعکاس‌های زیبا از منابع نور که جلوه‌ی خاصی به عکس می‌بخشند.

 نام گذاری این قابلیت به اسم “Portrait Mode” به دلیل این است که این تکنیک زمانی رخ می دهد که افراد در جلو تصویر قرار دارند . با افزوده شدن این قابلیت ، نرم افزار به صورت اتوماتیک پشت صحنه را مات می‌کند و به سوژه حالتی زنده و بیرون  آمده از عکس می‌دهد.

البته این ویژگی تنها در گوشی‌های آیفون ۷ پلاس قابل استفاده است ، به دلیل اینکه برای این کار باید از سنسور دوربین پشت استفاده شود.

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت