با پیوستن به همراه اول،تالیا هم ترابرد می شود

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

با پیوستن به همراه اول،تالیا هم ترابرد می شود

با پیوستن به همراه اول،تالیا هم ترابرد می شود

در راستای جلب رضایت مردم مسئولان تالیا وعده هایی برای اضافه شدن مشترکان این اپراتور به طرح ملی ترابردپذیری شماره ها دادند اما برخلاف این وعده ها وزارت ارتباطات مانع اتصال تالیایی ها به MNP شد .

در اواخر سه ماهه سوم سال گذشته، قبل از اجرای طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه، رومینگ اولین اپراتور اعتباری ایران با شبکه همراه اول برقرار شد تا مشترکان تالیا نیز بتوانند همانند سایر مشترکان از قابلیت رومینگ استفاده کنند.

مشترکان تالیا در هر کجای ایران که باشند با جستجوی دستی شبکه می توانند یکی از نام های (Taliya – TCI)  یا (Taliya – MCI) یا (۴۳۲۱۱)  را انتخاب کنند تا وارد پوشش رومینگ شوند.در این میان بود که احتمال ملحق شدن تالیا به طرح ملی ترابردپذیری شماره های موبایل داده شد.

پیوستن تالیا به طرح ترابردپذیری شماره‌های موبایل

مدیرعامل اپراتور تالیا محمدکریم ناصرصراف درباره تکلیف مشترکان تالیا با اجرای MNP گفت: درباره این قضیه در حال پیگیری هستیم.

وی افزود:به دلیل یکی شدن همراه اول و تالیا امکان ترابردپذیری برای مشترکان تالیا نیز وجود دارد و سرشماره های ۰۹۳۲ نیز می توانند ترابرد شوند و در آینده بهترین سرویس ها را ارائه خواهیم کرد و قادر به جلب نظر مشترکان موبایل خواهیم بود.

برخلاف اینکه تعدادی از مشترکان این اپراتور منتظر تحقق این وعده ها بودند اما با گذشت نزدیک به یک ماه از اجرای پایلوت طرح ملی ترابردپذیری شماره های تلفن همراه که امکان تغییر از یک اپراتور به اپراتور دیگر با حفظ شماره را می دهد،هنوز هیچ اتفاقی برای مشترکان تالیا نیفتاده است.

نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی اجرای MNP درباره پیوستن تالیا به طرح ملی ترابردپذیری شماره های موبایل:

در حال حاضر در این زمان برای مشترکان تالیا پیوستن به این طرح ملی امکانپذیر نیست ولی در آینده این امکان برای مشترکان تالیا نیز فراهم می شود.

اجرای طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه در سراسر دنیا وجود دارد و سابقه ای ۲۰ ساله دارد و اکنون در ۷۰ کشور دنیا با هدف ایجاد رقابت بین اپراتورها و در نهایت خدمت‌رسانی بهتر به مشترکان پیاده‌سازی شده است.

منبع تسنیم

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت