گوشی های سامسونگ به دلیل ضعف امنیتی knox هک میشوند

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

گوشی های سامسونگ به دلیل ضعف امنیتی knox هک میشوند

گوشی های سامسونگ به دلیل ضعف امنیتی knox هک میشوند

عقیده شرکت سامسونگ بر این است که سرویس امنیتی knox قدرتمندترین سرویس امنیتی موبایل است . اما در حال حاضر توسط بررسی های انجام شده مشخص شده است که این ادعا چندان معتبر نیست زیرا چندی پیش اخباری در رابطه با آسیب پذیری در نرم افزار امنیتی knox منتشر شده بود اما جدیدا آسیب پذیری جدی تری نسبت به قبل  گزارش شده است و باید بگوییم که گوشی های سامسونگ به دلیل ضعف امنیتی knox هک میشوند .

گفتنی است که محققان شرکت وایرال طبق بررسی های خود در این سیستم آسیب پذیری سرویس امنیتی knox را کشف کرده اند و از طریق آن گوشی های گلکسی اس ۶ و گلکسی نوت ۵ را تحت کنترل خود درآورده است .البته ناگفته نماند این شرکت فورا خبر کشف باگ های امنیتی را به گوش سامسونگ رساند و سامسونگ با آپدیت امنیتی بعدی این مشکل را حل کرد .

محققان این شرکت اطلاع دادند که می توانند با این ضعف تمام سیستم های امنیتی در گوشی ها را کنار بزنند و کد خود را به اجرا بگذارند .

از آنجایی که سامسونگ پس از انتشار آپدیت CVE-2015-1805 توانست از ادامه این مشکل جلوگیری کند منتهی گوشی هایی که هنوز این آپدیت را دریافت نکرده اند(گوشی های قدیمی تر ) همواره در معرض این خطر اند و در برابر مشکل امنیتی بسیار آسیپ پذیر هستند .

بنابراین توصیه سامسونگ به دارندگان گوشی های گلکسی سامسونگ این است که همواره اپدیت هایی که برای موبایلشان منتشر می شود را فورا بر گوشی خود نصب کنند تا از مشکلات به وجود آمده در امان باشند .

نظر شما در رابطه با گوشی های سامسونگ و سیستم امنیتی آن چیست ؟ آیا به آن رای مثبت می دهید و یا طرفدار برند دیگری هستید ؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

منبع : SAMMOBILE

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت