طریقه عکسبرداری از محیط ویندوز بدون استفاده از نرم افزار

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

2122

طریقه عکسبرداری از محیط ویندوز بدون استفاده از نرم افزار

شاید بارها  برای شما پیش آمده باشد که بخواهید از صفحات ویندوز خود عکس یا تصویری تهیه کرده باشید. معمولا برای اینکار نیاز به نرم افزارهای جانبی برای عکسبردای دارید .  ولی ما میخواهیم بدون استفاده از هیچ نرم افزار خاصی و یا در نهایت با استفاده از آفیس بتوانیم از محیط ویندوز خود تصویر تهیه کرده و در فضای اینترنت و سایر قسمتها از آن استفاده کنیم. برای طریقه عکسبرداری از محیط ویندوز بدون استفاده از نرم افزار در ادامه با آی تی نما همراه باشید .

چنانچه هیچ برنامه کاربردی روی سیستم خود نداشته باشید کافیست بعد از اینکه پنجره خود را باز کردید کلید Print screen را بفشارید تا از صفحه شما عکس تهیه کند. سپس در یک محیط گرافیکی مثل Paint یا Photoshop دستور Paste را اجرا کنید.

چنانچه در محیط ویندوز خود آفیس ۲۰۱۰ به بعد دارید می توانید از دستور Screenshot که در این محیط تعبیه شده است استفاده کنید.

طریقه عکسبرداری از محیط ویندوز بدون استفاده از نرم افزار

کافیست ابتدا پنجره مورد نظر خود را باز کرده و بعد وارد محیط word شوید. سربرگ Insert را باز کنید سپس گزینه Screenshot را انتخاب کنید. در این قسمت پنجره ها به صورت جداگانه دیده می شوند که می توانید آنها را انتخاب کنید. یا گزینه Screen Clipping را کلیک کنید و دور فضای مورد نظر خود یک کادر بکشید.

ممکن است این سئوال برای شما پیش بیاید که فایلهای برنامه Word به صورت JPG یا تصویری نیستند. پس چکار کنیم؟ پاسخ این سئوال خیلی آسان است. کافیست روی عکس راست کلیک کرده و دستور Copy را انتخاب کنید. برنامه فتوشاپ را انتخاب کنید و دستور New را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر می بینید در قسمت Preset گزینه Clipboard نمایش داده میشود. مفهوم این عبارت این است که به اندازه فایلی که در حافظه ذخیره کرده اید یک صفحه جدید به شما داده خواهد شد. در این تصویر فقظ کافیست روی عبارت Ok کلیک کنید. یک صفحه جدید باز شده که می توانید دستور Paste را روی آن اجرا کنید. سپس از منوی File دستور Save as را انتخاب کنید.

طریقه عکسبرداری از محیط ویندوز بدون استفاده از نرم افزار

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت