یاهو ایمیل های کاربران را جاسوسی می کند

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

یاهو ایمیل های کاربران را جاسوسی می کند

یاهو ایمیل های کاربران را جاسوسی می کند

بر اساس گزارش رویترز ، نرم افزاری طراحی شده است که توسط آن یاهو ایمیل های کاربران را جاسوسی می کند . این موضوع در کلیه نقاط جهان انتقادهایی را برانگیخته کرد زیرا جاسوسی های یاهو به نوعی برخلاف قانون اساسی ایلات متحده آمریکا است .

پس از منتشر شدن این گزارش شرکت های بزرگ فناوری از جمله گوگل و فیسبوک و اپل بیان کردند که درخواستی را از جانب نهادهای امنیتی برای جاسوسی از کاربران دریافت نکرده اند و در صورت دریافت چنین تقاضایی ، این موضوع را با دادگاه در میان گذاشته تا توسط سیستم قضایی به نتیجه برسند .

کمپانی یاهو در برابر انتقادهای صورت گرفته تنها به یک بیانیه اکتفا کرده است و اظهار داشته : « یاهو یک کمپانی تابع قوانین بوده و فعالیت‌های خود را در راستای قوانین ایالات متحده‌ی آمریکا انجام می‌دهد. »

پیش از این مشخص شده بود که اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو توسط یک سری حملات هکری به سرقت رفته است . البته ناگفته نماند که طبق گفته یکی از متخصصان و کارمندان سابق یاهو رقم گفته شده بسیار کوچکتر از واقعیت است و توسط این حملات اطلاعات ۱ تا ۳ میلیارد کاربر مورد تهدید قرار گرفته است .

هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که سرنوشت یاهو چه خواهد شد . چندی پیش اپراتور مخابراتی ورایزن یاهو را تصاحب کرد و ۴٫۸ میلیارد دلار پرداخت کرد .

اگر پس از شنیدن این خبر نگران شده اید از فایل ها و اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان بگیرید و به حذف اکانت خود بپردازید .

منبع : BUSINESSINSIDER

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت