فایل های پشتیبانی ios 10 از امنیت پایینی برخوردار است

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

فایل های پشتیبانی ios 10 از امنیت پایینی برخوردار است

فایل های پشتیبانی ios 10 از امنیت پایینی برخوردار است

قاعدتا همه کاربرانی که از گوشی های آیفون استفاده می کنند توقع دارند با بروزرسانی ios امنیت بالاتر رود . اما برخلاف این قاعده ios 10 نسبت به ios 9  از امنیت کمتری برخوردار است  .

محققان امنیت سایبری درباره امنیت ios 10 اعلام کرده اند که این نسخه از امنیت پایینی برخوردار است و به قدری ضعیف است که به راحتی توسط حملات جستجوی فراگیر مورد هک قرار می گیرد .

براساس گزارشهای منتشر شده از طرف شرکت امنیت سایبری روسی به نام الکامسافت فایل های پشتیبانی ios 10 از امنیت پایینی برخوردار است زیرا شرکت اپل این بار شیوه جدیدی برای تایید رمز عبور جدید به کار برده است که از لحاظ امنیتی بسیار ضعیف است که با این کار هکر ها می توانند به راحتی رمز را کشف کنند و به اطلاعات فایل ها دسترسی پیدا کنند .

گفتنی است که چک های امنیتی ای که در ios 9 وجود داشته است در ios 10 وجود ندارد و همین امر باعث می شود که هکر ها بتوانند با استفاده از حملات جستجوی فراگیر حدود ۲۵۰۰ بار سریع تر رمز را کشف کنند و به هک فایل های پشتیبانی بپردازند .

همچنین یک محقق امنیت دیگر در رابطه با امنیت ios 10 اعلام کرده است که اپل  الگوریتم هشینگ را در iOS 10 دانگرید کرده  SHA1 که ده هزاز بار تکرار شده بود را  SHA256 رسانده که تنها یک بار تکرار شده است ، که این هم می تواند عاملی برای ضعیف بودن امنیت ios 10 باشد .

کسانی که که گوشی شان دارای ios 10 است باید بدانند که هکرها می توانند توسط یک کامپیوتر دسکتاپ معمولی حملات جستجوی فراگیر را اغاز کنند و به راحتی رمز فایل های پشتیبانی iOS 10 را به دست آورند.

در آخر الکامسافت در میان حرف های خود اعلام کرد که توانسته توسط یک کامپیوتر دسکتاپ با پردازنده اینتل Core i5 شش میلیون رمز را در ثانیه کشف کند . این ضعفی که در ios 10 وجود دارد باعث شده که حدود ۴۰ برابر سریع تر بتوان رمز فایل های پشتیبانی را نسبت به ios 9 کشف کرد .

منبع : PHONEARENA

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت