تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول و ایرانسل برای برقراری ارتباط در شهران

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول و ایرانسل برای برقراری ارتباط در شهران

دكتر واعظي از اقدامات انجام شده در شبكه همراه اول و همراهي ايرانسل پس از انفجار خط انتقال گاز در منطقه شهران، و برقراري مجدد ارتباطات اين شبكه در اسرع وقت تشكر و قدرداني كرد.

 به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات؛ در پي وقوع انفجار لوله انتقال گاز در منطقه شهران تهران، كه منجر به قطع كامل خطوط انتقال اصلي و جايگزين فيبر نوري شده و ارتباطات مشتركين اپراتور اول در منطقه شمال غرب تهران را دچار مشكل كرده بود؛ بلافاصله پس از دريافت مجوز امكان فعاليت در منطقه حادثه ديده، عمليات فيبركشي هوايي به طول ۲ كيلومتر آغاز و بتدريج از ساعت ۱۶، نرمال شدن سايت هاي منطقه شروع شد كه تا قبل از فرا رسيدن زمان افطار، كل سايت هاي منطقه نرمال شد.

به همين منظور دكتر واعظي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با توجه به عملكرد مناسب اين اپراتور در كمترين زمان و ايجاد برقراري مجدد در شبكه قدرداني و تشكر كرد.

گفتني است با توجه به اينكه پيش از اين، با طرح «پايداري شبكه در شرايط اضطراري»، در مانورهاي مختلف چنين رويدادهايي پيش بيني شده و آمادگي لازم وجود داشت، در طول مدت وقوع حادثه تا صدور مجوز شروع عمليات، از طريق ايجاد خطوط ارتباطي راديويي جديد براي سايت هاي پيراموني منطقه مذكور، مشكل ارتباطي حدود ۳۵۰ هزار مشترك از ۵۰۰ هزار مشترك در معرض مشكل منطقه شمال غرب، بتدريج برطرف شد.

اين در حالي است كه در مدت زمان نرمال سازي وضعيت سايت هاي منطقه شمال غرب، به طور ميانگين حدود ۹۰ هزار نفر از مشتركين همراه اول در منطقه مذكور، از طريق رومينگ ملي از تلفن همراه خود استفاده كردند.

منبع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت