ساخت نقطه بازگشت System Restore Point در ویندوز

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
ساخت نقطه بازگشت System Restore Point در ویندوز

ساخت نقطه بازگشت System Restore Point در ویندوز

ساخت نقطه بازگشت System Restore Point در ویندوز

قابلیت بسیار کاربردی که در ویندوز تعبیه شده و در بسیاری از مواقع کارگشا است ، قابلیت سیستم ریستور System Restore و ایجاد نقطه بازگشت است . توسط این قابلیت شما می توانید تنظیمات سیستم خود را به چند روز یا ماه قبل برگردانید . در حقیقت شما میتوانید نقاط مختلفی برای بازگشت بسازید و زمانی که سیستم شما به مشکل برخورد ، سیستم ریستور کنید و دستگاهتان را به نقطه ای برگردانید که سالم بوده است .

با انجام این عمل تنظیمات سیستم شما به نقطه مورد نظر انتخابی بر میگردد . علاوه بر تنظیمات سیستم ، برنامه هایی که نصب یا حذف می کنیم را نیز شامل می شود .

آموزش فعال کردن System Protection

برای انجام سیستم ریستور ابتدا باید قابلیت آن را در سیستم خود فعال کنید . به همین منظور ابتدا بر روی My computer راست کلیک کنید و گزینه proppertise را انتخاب کنید . در پنجره ای که باز می شود از پانل سمت چپ system protection را انتخاب کنید . برای شما کادری باز می شود که درایوهای سیستم شما را نشان می دهد .

در این هنگام باید درایوی که می خواهید قابیلت سیستم ری استور را در آن فعال کنید را انتخاب کنید و بر روی Configure کلیک کنید .

1

پس از کلیک بر روی Configure برای شما کادری دیگری باز می شود که شما باید گزینه اول  Restore system settings and previous of files را انتخاب کنید . و در قسمت  Max Usage  یک مقدار حافظه برای ذخیره تعریف کنید .

3

در واقع با انجام این کار شما قابلیت سیستم ری استور را برای آن درایو فعال کردید و به صورت خودکار ویندوز نسخه پشتیبان یا بکاپ از سیستم تهیه می کند .

همچنین شما هر زمان که خودتان صلاح بدانید می توانید نقطه بازگشتی تهیه کنید. برای این کار درون پنجره System Protection گزینه create را انتخاب کنید و برای آن نامی انتخاب کنید .

55

 

روش ریکاوری System Restore

با انجام تنظیمات بالا هر زمان که بخواهید می توانید سیستم خود را ریکاوری کنید و به تاریخی برگردانید که سیستم بدون مشکل بوده است و برایتان کار می کرده است.

برای انجام این کار وارد کنترل پانل بشوید و به دنبال آیکون Recovery بگردید . پس از باز کردن آن بر روی open system restore کلیک کنید .

66

برای شما پنجره ای باز می شود و بر روی Next کلیک کنید . در این هنگام برای شما کادری باز می شود که تاریخ هایی که نقطه بازگشت گرفته اید را به شما نشان می دهد . شما می توانید نقطه ای را انتخاب کنید و در آخر بر روی finish کلیک کنید . حال سیستم شما ری استارت می شود و مدت زمان بیشتری از حالت معمول طول می کشد که سیستم بالا بیاید .

بعد از بالا آمدن ویندوز مشاهده می کنید که تنظیمات سیستم به نقطه ای که انتخاب کردید برگشته است. اگر با آن نقطه انتخابی مشکل رفع نشد ، نقاط دیگر را انتخاب کنید .

منبع : آی تی نما

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت