حضور ۳۰ میلیون گوشی بدون گارانتی در کشور

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
حضور 30 میلیون گوشی بدون گارانتی در کشور

حضور ۳۰ میلیون گوشی بدون گارانتی در کشور

حضور ۳۰ میلیون گوشی بدون گارانتی در کشور

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده، حدود ۲۵ الی ۳۰ میلیون گوشی بدون گارانتی در دست مردم است و با این حساب، تعمیر این گوشی‌ها در زمان به وجود آمدن مشکل می‌تواند معضل بزرگی برای دارندگان گوشی‌های بدون گارانتی باشد.

گوشی‌های بدون گارانتی موجود در کشور به سه دسته تقسیم می‌شوند. عده‌ای از گوشی‌ها از گارانتی معتبری بهره نمی‌برند و برخی از آنها نیز مدت گارانتی‌شان به پایان رسیده است. به این لیست، گوشی‌هایی که کلا فاقد گارانتی هستند را نیز اضافه کنید و متوجه می‌شویم که در حال حاضر چندین میلیون گوشی بدون گارانتی در دست خریداران تلفن همراه است. پیدا کردن یک تعمیرکار مناسب برای گوشی در هنگام بروز خرابی، معضلی است که این دسته از کاربران با آن مواجه شده‌اند.

کارشناسان اتحادیه تجهیزات مخابراتی بر این باورند که حتی اگر قاچاق گوشی های موبایل متوقف شود، باز هم تا ۳ سال آینده شاهد حضور گوشی‌هایی در بازار هستیم که به خدمات نیاز دارند. با توجه به این آشفته بازار،‌ لازم است ساماندهی خاصی در این مورد انجام بگیرد تا به این ترتیب تعمیرکاران فاقد تخصص و تجهیزات برای دارندگان تلفن همراه مشکلی ایجاد نکنند. در بسیاری از مواقع، مردم با مراجعه به تعمیرگاه‌های غیرمجاز با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند؛ برای مثال ممکن است قطعات تقلبی برای تعمیر گوشی مورد استفاده قرار بگیرد و هزینه‌ی قطعه اصلی از مشتری دریافت شود. گاهی اوقات نیز مشاهده شده که هزینه‌های چند برابری از مراجعه‌کننده دریافت شده اما پس از مدتی دستگاه مجددا دچار مشکل می‌شود.

در بسیاری از موارد برای تعویض قطعاتی مانند ال سی دی، هزینه‌ی ۵۰۰ هزار تومانی دریافت می‌شود اما هیچ‌گونه ضمانتی برای این قطعات وجود ندارد و احتمال می‌رود که فرد پس از مدت کوتاهی مجبور به تحمل هزینه برای تعمیر شود. به گفته‌ی متخصصان، عمر مفید گوشی‌های هوشمند بین ۲٫۵ تا ۵ سال است و شاید بهتر باشد پس از این مدت، گوشی خود را کنار بگذارید و به تعمیر آن فکر نکنید.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست ؟

منبع : ایسنا

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت