محدودیت واردات آیفون زمینه ساز دورزدن طرح رجیستر کردن

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

Phone-Review-Apple-iPhone-SE-Designرئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران معتقد است که جمع آوری گوشی‌های اپل و محدودیت واردات این برند زمینه‌ را برای دورزدن طرح رجیستری فراهم کرده و به ناکارآمد بودن این طرح کمک می‌کند.

سید مهدی میر مهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه در مورد با جمع آوری گوشی‌های آیفون از بازار گفت: «این محدودیت‌ها تنها به نفع فروشنده خواهد بود، چون گوشی آیفون کالای پر استفاده‌ای بوده و به دلیل وجود تقاضای خرید، عرضه‌ی این کالا نیز انجام خواهد شد. پس از این اقدام قیمت این کالا گران شده و قاچاق آن نیز بیشتر می‌شود.»

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام کرد: «تجربه نشان داده چنین اقداماتی تنها سبب افزایش قاچاق کالا خواهد شد و در آستانه‌ی اجرای طرح رجیستری حتی به پیداکردن راه‌هایی برای دور زدن این طرح کمک خواهد کرد.»

میرمهدی ادامه داد: گوشی موبایل و تبلت‌های سیم کارت‌خور در حوزه‌ی فعالیت اتحادیه موبایل و مک‌بوک‌های اپل در حوزه‌ی فعالیت اتحادیه فناوران رایانه است. به جز گوشی موبایل و تبلت‌ها، سایر محصولات اپل از طریق واردکننده‌های رسمی وارد کشور می‌شوند و بحث قاچاق درباره‌ی آنها چندان صدق نمی‌کند.»

عباس نخعی امروز اعلام کرده بود که پس از اجرای طرح ترابردپذیری، آیفون از فروشگاه های ایران جمع می‌شود.

به نظر می‌رسد طرح رجیستری در چند ماه آینده در صورت اجرا یا عدم اجرا، باعث جنجال‌های فراوانی در کشور شود.

هر گوشی تلفن همراه دارای کد ۱۵ رقمی منحصر به فرد با نام IMEI است که با استفاده از آن می‌توان گوشی را در شبکه رجیستر یا آن را ردیابی کرد. این کد دارای مشخصاتی از جمله شرکت و کشور تولید کننده‌ی موبایل است. کد IMEI شبیه به شناسه‌ی MAC در رایانه‌ها یا دستگاه‌های متصل به شبکه است.

در طرح رجیستر موبایل، IMEI گوشی‌هایی که از طریق گمرک وارد کشور می‌شوند ثبت شده و می‌توانند در شبکه‌ی اپراتورهای تلفن همراه کشور فعالیت کنند. گوشی‌هایی هم که به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند، نمی‌توانند در شبکه‌های موبایل کشور فعال باشند.

منبع فارس
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

2 دیدگاه ها

  1. awliiiii.mersi az site khoobetooon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت