کارت شهروندی در دست ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ایرانی

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

8677971b-0206-45c9-ae7b-12434026ac92تا کنون حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ایرانی کارت شهروندی دریافت کرده‌اند. با این کارت می‌توان پرداخت‌های تاکسیرانی، اتوبوسرانی، مترو (قطار شهری)، دفاتر پیشخوان دولت و دیگر مراکز تجاری را انجام داد.

مدیرعامل یکی از شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) از ارائه‌ی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت شهروندی به ایرانیان خبر داد. این کارت‌ها با نام تجاری من‌کارت در شهرهای مشهد، کیش، اهواز، قزوین، اصفهان و کرمان ارائه می‌شود.

به گفته‌ی محمد نژادصداقت، مدیرعامل شرکت اتیک، تا‌کنون حدود ۴ میلیون کارت شهروندی در مشهد توضیح شده است تا این شهر را به موفق‌ترین شهر برای اجرای کارت شهروندی تبدیل کند.

کارت شهروندی توسط شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) انجام می‌شود که با آن می‌توان پرداخت‌های خرد درون شهری و بلیت‌های ناوگان حمل و نقر شهرها را پرداخت کرد. این کارت‌‌ها دارای قوانین خاصی هستند و برعکس عابر بانک‌ها در پرداخت‌های خرد همیشه نیاز به ارائه‌ی رمز ندارند.

البته این کارت‌ها دارای امنیت خاص خود هستند و پرداخت‌های بیش از ۱۰ یا ۲۰ هزار تومان را نمی‌توان با آن انجام داد.

کارت‌های شهروندی را از طریق برنامه‌های اندرویدی می‌توان مدیریت کرد. این کارت‌ها مجهز به فناوری NFC نیز هستند.

این‌کارت‌ها غیر تماسی هستند و در مرحله‌ی بعد می‌توانند به عنوان کارت دانشجویی، هواداری ورزشی یا کارت‌های شناسایی سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده شود.

در صورت گسترش این کارت‌ها که از قوانین کیف پول خرد بانکی تبعیت می‌کنند، می‌توان کارت‌های بلیت و شناسایی را تجمیع کرد و پرداخت‌های خرد را در کمترین زمان و بدون استفاده از پول انجام داد.

منبع اتیک
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. پس کی میاد تهران؟؟
    منم میخوااام!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت