نتایج جستجوی گوگل موبایل با نسخه دسکتاپ متفاوت خواهد شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
نتایج جستجوی گوگل موبایل با نسخه دسکتاپ متفاوت خواهد شد

نتایج جستجوی گوگل موبایل با نسخه دسکتاپ متفاوت خواهد شد

نتایج جستجوی گوگل موبایل با نسخه دسکتاپ متفاوت خواهد شد

گوگل در پی تفکیک کردن نتایج جستجو در موبایل و نسخه دسکتاپ است . برای این منظور اقدام به جداکردن فرآیند ایندکس صفحات وب در موبایل و دسکتاپ کرده است .

بهتر است بدانید  زمانی که یک مطلب را در وب سایت می گذارید و به عبارتی ایندکس می کنید ، کمک می شود که آن مطلب درون سایت بالا بیاید و زمانی که شخصی درباره آن مطلب جستجو می کند مطلب شما بالا بیاید که این قضیه یکی از مهمترین ویژگی حساس برای دارندگان سایت است .

در ضمن زمانی یک سایت بیشتر بالا می آید که سئو خوبی داشته باشد. سئو یا به عبارتی  بهینه سازی برای موتورهای جستجو در وب سایت مورد نظر کمک می کند تا زمانی که کاربر موضوعات مختلفی را سرچ می کند بتوانند راحتر به صفحه وب مشخصی هدایت شود .

همچنین امکانات و نکاتی که سازندگان  Search Enginge در اختیار کاربران قرار می دهند به دیده شدن و ایندکس صفحات وب کمک بسیاری می کند .

از جمله موتورهای جستجو که در آن موضوع ایندکس شدن بسیار اهمیت دارد ، موتور جستجوی گوگل است . حال این موتور جستجو می خواهد ایندکس کردن صفحات را به گونه ای دیگر بررسی کند به این صورت که ایندکس کردن صفحات اینترنتی به دو دسته صفحات موبایل و صفحات دسکتاپ ایجاد می شود . این خبر به گفته یکی از کارمندان شرکت گوگل بیان شده و در سایت  Search Engine Land منتشر شده است .

با عملی شدن این نظریه نتایج سرچ در گوشی های موبایل و تبلت با نتایج سرچ همان موضوع در کامپیوتر و نسخه دسکتاپ متفاوت خواهد بود .

از این پس دارندگان وب سایت ها به نسخه تحت موبایل سایت خود اهمیت بیشتری می دهند و ایندکس کردن صفحات موبایل بروزتر و دقیق تر از صفحات دسکتاپ خواهد بود .

این اقدام جدید گوگل هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که چه زمانی عملی خواهد شد . هدف گوگل از انجام این کار به دلیل استفاده بیشتر کاربران از گوشی و تبلت برای جستجو و گشت و گذار در اینترنت است .گرچه گوگل پیشتر از این نیز با معرفی قابلیت Accelerated Mobile Pages یا به اختصار AMP به بارگذاری سریع تر و بهتر صفحات وب در موبایل بسیار کمک کرده است .

منبع : BUSINESSINSIDER

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت