ایران رتبه دوم در مشارکت اینترنتی سرشماری را کسب کرد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
ایران رتبه دوم در مشارکت اینترنتی سرشماری را کسب کرد

ایران رتبه دوم در مشارکت اینترنتی سرشماری را کسب کرد

ایران رتبه دوم در مشارکت اینترنتی سرشماری را کسب کرد

کشور ایران پس از ژاپن رتبه دوم در مشارکت اینترنتی در سرشماری را کسب کرده است . سرشماری اینترنتی در ایران در ابتدا با استقبال مردم رو به رو نشد اما با گذشت زمان و نزدیک شدن به پایان دوره ثبت نام آمار ثبت نام اینترنتی رشد بسیاری کرده است . به صورتی که طبق برآوردهای اولیه تنها ۵ درصد از مردم در سرشماری اینترنتی پیش بینی شده بودند اما هم اکنون حدود ۴ برابر مقدار پیش بینی شده ثبت نام شده است .

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از مرکز آمار ایران بیان کرد : در حال حاضر بیش از ۲۰ درصد از جامعه در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ شرکت کرده اند . این آمار نشان دهنده این است که ایران در رتبه دوم قرار گرفته است.

رتبه اول را کشور ژاپن با مشارکت ۳۵ درصدی کسب کرده است .در این میان برخی از کشورهای اروپایی نیز وجود دارد که مشارکت ۲۰ درصدی داشته اند اما ایران به دلیل مشارکت بیش از ۲۰ درصد باعث شده است که رتبه دوم را از آن خود کند .

محمود واعظی در ادامه گفت اگر در مدت زمان باقی مانده مردم نهایت مشارکت را انجام دهند و از رکورد ۳۵ درصدی ژاپن عبور کنیم می توانیم رتبه اول را کسب کنیم و کشورمان ایران را به عنوان یک کشور توسعه یافته در این زمینه مطرح کنیم .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد : برخلاف انتظار ما ساکنان کلان شهر ها و استان های شامل استان‌های تهران، مشهد، اصفهان، کرج، اهواز، قم و اراک مشارکت کمتری در این طرح داشته اند . از لحاظ فنی و پهنای باند هیچ محدودیت و مشکلی برای سرشماری اینترنتی وجود ندارد و همچنین پهنای باند به این صورت است که در هر لحظه چندین برابر تعداد فعلی افراد می توانند به ثبت نام بپردازند .

همچنین محمود واعظی بیان کرد طرح سرشماری اینترنتی اولین طرح جدی ملی است که بر بستر شبکه ملی اطلاعات انجام شده است و هیچ آسیبی از درگاه های خارجی به سرشماری وارد نشده است .

قابل توجه کسانی که در سرشماری ۹۵ هنوز ثبت نام نکرده اند ثبت نام اینترنتی تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۷ مهر ماه تمدید شده است . همچنین قرار است به مشارکت کنندگان در این طرح اینترنتی جوایز و دو گیگ ترافیک اینترنت رایگان توسط اپراتورهای ثابت و همراه اهدا شود .

منبع : ایسنا
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت