صفحه کلید آندرویدی با جستجوگر اینترنتی مستقل

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
صفحه کلید آندرویدی با جستجوگر اینترنتی مستقل

صفحه کلید آندرویدی با جستجوگر اینترنتی مستقل

صفحه کلید آندرویدی با جستجوگر اینترنتی مستقل

در ماه می گذشته گوگل صفحه کلیدی برای کاربران آیفون عرضه کرد که انجام جستجو بدون مراجعه به موتورجستجوی این شرکت را ممکن می کرد، حالا این خدمات برای آندروید هم در دسترس است.

به نقل از تک تایمز، گوگل می گوید نام این برنامه صفحه کلید جدید Gboard است که مخفف عبارت صفحه کلید گوگل یا Google Keyboard محسوب می شود.

برنامه نویسان و توسعه دهندگان به فایل APK و همین طور کدهای این برنامه دسترسی دارند و می توانند آنها را مشاهده کرده و برای بهینه سازی تغییراتی در این کدها ایجاد کنند.

اگر چه در محیط آندروید جستجوی گوگل از طریق برنامه ساده موجود، فرامین صوتی و… در دسترس است، اما حالا با استفاده از صفحه کلید تازه گوگل هم می توان این کار را انجام داد.

بدین منظور باید بر روی لوگوی گوگل در بالای این صفحه کلید کلیک و کلیدواژه جستجو را وارد کرد تا نتیجه مشاهده شده و از طریق محیط برنامه های مختلف برای دیگر کاربران ارسال شود. این صفحه کلید در زمان گفتگو با دیگر دوستان از طریق برنامه های پیام رسان نیز به کمک افراد می آید و به آنان امکان می دهد به راحتی اطلاعات مورد نظر را از طریق وب جمع آوری و ارسال کنند.

به عنوان مثال از این طریق به راحتی می توان بدون خروج از محیط پیام رسان آدرس و مسیر حضور در یک رستوران را شناسایی و برای مخاطب ارسال کرد.

از جمله دیگر امکانات این صفحه کلید می توان به تایپ کردن به صورت صوتی، مضامین متنوع، مجموعه ای از emoji ها یا شکلک ها و … اشاره کرد. همچنین این صفحه کلید مجهز به هوش مصنوعی است تا با یادگیری مجموعه کلمات مورد استفاده شما هر بار حدس های دقیق تری در مورد کلمات مدنظرتان بزند.همچنین یک دکمه GIF در این مجموعه برای شناسایی و ارسال فایل های چندرسانه ای GIF در نظر گرفته شده است.

منبع : mehrnews

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت