در نسخه جدید ویندوز ۱۰، کورتانا به ایکس‌باکس وان افزوده می‌شود

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

در جریان رویداد بیلد ۲۰۱۶ مایکروسافت، اطلاعاتی در خصوص نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ ارائه شد که یکی از قابلیت‌های آن برای ایکس‌باکس وان، حضور دستیار صوتی کورتانا در این محصول است

مایکروسافت امروز رویدادی به نام بیلد ۲۰۱۶ را خاص توسعه‌دهندگان برپا کرد و در جریان آن اطلاعاتی در خصوص برنامه‌ی آتی شرکت ارائه داد. در این رویداد اخباری در خصوص نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ ارائه شد که این نسخه در دستگاه‌های سری سرفیس‌ و ایکس‌باکس وان نیز اجرا می‌شود.

فیل اسپنسر Phil Spencer از سوی مایکروسافت اطلاعاتی را در خصوص قابلیت‌های ایکس‌باکس وان در ویندوز ۱۰ جدید ارائه داد که همگی برای طرفداران و کاربران ایکس‌باکس وان جالب هستند. یکی از این ویژگی‌های جدید حضور دستیار صوتی کورتانا در نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ در این کنسول بازی است. البته این تنها ویژگی نیست که در این نسخه‌ی سیستم‌عامل ایکس‌باکس وان شاهد آن هستیم؛ اما یکی از بزرگترین قابلیت‌های این نسخه به حساب می‌آید. یکپارچه‌سازی ایکس‌باکس وان با دستیار مجازی (کورتانا) اقدامی بزرگ و وحدت‌بخش برای این کنسول به‌ حساب می‌آید و مایکروسافت از طریق آن، سیستم‌عامل خود را می‌تواند هرچه بیشتر یکپارچه سازد. هم‌چنین نفوذ کورتانا به سایر دستگاه‌های مایکروسافت، می‌تواند به توسعه‌ی اکوسیستم این شرکت کمک کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا وجود کورتانا در ایکس‌باکس وان را مفید می‌دانید؟

منبع winbeta
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت