حل مشکل زیرنویس فارسی

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

حل مشکل زیرنویس فارسی/به هم ریختن فونت زیرنویس

یکی از مهمترین و رایج ترین مشکلاتی که در هنگام پخش فیلم با پلیر ها از قبیل کی ام پلیر kmplayer و سایر پلیر ها به ریختن و ناخوانا شدن فونت زیر نویس فارسی در فیلم هست . مشکل زیرنویس در هنگام پخش فیلم ها به دلایل مختلفی رخ می دهد از قبیل اشکال در تنظیمات زبان سیستم ، نبود فونت های استاندارد و فونت فارسی در ویندوز ، تنظیمات نرم افزار پلیر ، و غیر استاندارد بودن خود زیر نویس می باشد .در این نوشته ما حل مشکل زیرنویس فارسی را به شما آموزش میدهیم .

حل مشکل زیرنویس فارسی

حل مشکل زیرنویس فارسی

در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم چطور مشکلات زیرنویس خود را حل کنید .

البته برای هر کدام از playres ها تنظیمات جداگانه ای وجود دارد و ما در اینجا نحوه تنظیمات پلیر kmplayer که از جمله محبوب ترین پلیرها هست را برای شما قرار می دهیم .برای سایر پلیر ها و مشکلات پخش فیلم می توانید به سایت حل مشکلات رایانه ای همراه رایانه مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ تماس بگیرید .

حل مشکل زیرنویس kmplayer

فایل های زیر نویس با فرمت های متنوعی تولید می شوند که مهمترین و رایج ترین فرمت فایل زیرنویس ها srt می باشد . برای حل مشکل زیرنویس های srt در برنامه کا ام پلیر دکمه f2 کیبرد را در زمان اجرای برنامه فشار دهید ،و وارد منو تنظیمات زیرنویس شده و نوع قلم را انتخاب کنید و سپس در مقابل کارد charset مقدار عربی را انتخاب نمایید .در بسیاری از مواقع با این تنظیمات مشکل به هم ریختگی زیر نویس در kmplayer حل میشود .در صورتی که مشکل حل نشد از راه حل زیر که عمومی تر است و برای حل مشکل زیر نویس سایر پلایر ها هم کاربرد دارد استفاده نمایید .

  1. وارد کنترل پنل شوید برای این کار میتوانید در ویندوز های ۷ به پایین از دکمه استارت استفاده کنید و در ویندوز های ۸ و ۱۰ داخل کادر سرچ آن را جستجو کنید .

  2. در ویندوز ۷ گزینه Reginal and language option را انتخاب کنید  و در ویندوز ۸ بر روی گزینه clocl , language and reginal کلیک نمایید .

  3. در ویندوز ۷ به قسمت advanced رفته و در قسمت language for non- unicode  programs گزینه فارسی یا persian را انتخاب کنید و در ویندوز ۸ روی گزینه reginal و در مرحله بعد گزینه  persian  و کشور ایران را انتخاب نمایید . و بعد از انجام تنظیمات یکبار سیستم را ریستارت کنید .

 

نحوه صحیح ریستارت کردن ویندوز

گاهی بعد از نصب یک برنامه یا انجام برخی تغییرات در سیستم نیاز به ریستارت یا راه اندازی دوباره سیستم داریم .بعضی به اشتباه در این لحظه برای ریستارت کردن از دکمه ریستارت روی کیس استفاده می کنند . این کار علاوه بر اینکه تاثیری ندارد برای سیستم بسیار مضر و خطرناک هست .بدلیل قطع برق ناگهانی در این روش احتمال آسیب دبدن  قطعات نرم افزاری و سخت افزاری در این روش بسیار زیاد هست . برای انجام صحیح عمل خاموش و روشن شدن یا ریستارت از گزینه ریستارت در منو استارت ویندوز استفاده نمایید تا راه اندازی دوباره به صورت عادی و استاندارد انجام شود .

در قسمت بالا نحوه تنظیمات زبان صحیح زبان سیستم را یاد دادیم .حال ممکن هست تنظیمات زبان و منطقه سیستم درست باشد ولی باز هم مشکل همچنان باقی باشد .در اینگونه مواقع باید تنظیمات پلیر را چک کنیم .

 

تنظیمات زیرنویس

حل مشکل زیرنویس فارسی

 

تنظیمات پلیر برای حل مشکل به هم ریختن فونت زیرنویس

  • برنامه را باز کنید و با کلیک راست در وسط صفحه گزینه option را انتخاب نمایید و سپس گزینه preferences را انتخاب کنید .

  • در ستون چپ گزینه subtitle را انتخاب کرده و به زیر شاخه font style بروید .

  • در قسمت charset گزینه default system را به arabic تغییر داده و صفحه را ببندید .

  • برنامه kmplayer را یکبار ببندید و دوباره باز کنید تا تغییرات اعمال شود .

به زودی سایر مشکلات و راه حل های بر طرف کردن ایراد پلیر ها و زیرنویس را برای شما بر روی سایت قرار می دهیم .

 

با ما همراه باشید

آی تی نما ارائه دهنده آخرین اخبار ای تی و فناوری اطلاعات و جدید ترین آموزش های موبایل ، تلفن همراه ،رایانه و اینترنت

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: حل مشکل عقب و جلو بودن زیرنویس کاام پلیر |آی تی نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت