تاثیر عرضه آیفون ۲۵۶گیگابایتی بر بازار حافظه های فلش

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

تاثیر عرضه آیفون 256گیگابایتی بر بازار حافظه های فلش

تاثیر عرضه آیفون ۲۵۶گیگابایتی بر بازار حافظه های فلش

با ظهور روز افزون تکنولوژی و بالا رفتن حجم اطلاعات نیاز بشر به ذخیره سازی اطلاعات بیشتر، روز به روز افزایش می یابد در پی این تغییرات ارائه دهندگان حافظه های قابل حمل به فکر ابداعات نو برای پوشش دهی بازار تقاضای خرید مردم می افتند.در این میان کمپانی شناخته شده اپل تصمیم گرفت تا گوشی های سری جدید خود یعنی iphone 7 و ۷ plus را با حجم ذخیره اطلاعات ۲۵۶ گیگابایتی روانه بازار کند.

بازار ارائه حافظه های قابل حمل به حدی داغ بوده که عمده فروشان را به دندان گردی متمایل کرده است و روند قیمت های این بازار به شدت صعودی بوده است ، از این رو عمده فروشان و خرده فروشان سعی بر این دارند که انبارهای خود را پر کنند و از تولیدکنندگان عمده نظیر سامسونگ و  SK Hynix بیشتر خرید کنند و این امر باعث شده این دو کمپانی حافظه های فلش خود را گرانتر به فروش برسانند.

طبق آمار بدست آمده این روند تا سه ماه آخر سال۲۰۱۶ میلادی (از ماه اکتبر) ادامه خواهد داشت.

شرکت اپل از آیفون ۲۵۶ گیگابایتی که طبق شواهد قرار است در ماه سپتامبر رونمایی شود ،باعث ایجاد تحولاتی عظیم در بازار حافظه های فلش می شود که این تحولات شامل تعادل یا برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا بازار حافظه های فلش می شود.

اپل در سال گذشته حدود ۱۵ درصد از ظرفیت کل حافظه‌های فلش NAND را به انبارهای خود منتقل کرد.حال که تصمیم دارد گوشی های ۲۵۶ گیگابایتی بسازد مطمئنا این رقم خیلی بیشتر افزایش می یابد.

از این رو با شنیدن خبر تصمیم گیری اپل برای ساخت گوشی های ۲۵۶ گیگابایتی ،تولیدکنندگان بزرگ بازار و شرکت های سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی نیز به فکر افزایش مقدار حافظه خواهند افتاد و همین امر می تواند در روند افزایش قیمت حافظه های فلش NAND و تقاضای بیش از حد آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت