چرا بسته های اینترنتی موبایل زود تمام می شوند ؟

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
چرا بسته های اینترنتی موبایل زود تمام می شوند ؟

چرا بسته های اینترنتی موبایل زود تمام می شوند ؟

چرا بسته های اینترنتی موبایل زود تمام می شوند ؟

بسیاری از کاربرانی که از بسته های اینترنتی موبایل استفاده می کنند از زود تمام شدن بسته های خود ناراضی هستند .این مسئله برای تمام اپراتورها اتفاق افتاده است و مشترکان ، همه از این قضیه شکایت دارند .

جواب مسئولان در رابطه با زود تمام شدن بسته های اینترنتی چیست ؟ واقعا چرا بسته های اینترنتی موبایل زود تمام می شوند ؟

مسئولان در این رابطه پاسخ داده اند که  ارتقا شبکه، افزایش سرعت اینترنت و بی اطلاعی مشترکان باعث شده است که مشترکان بر این باور باشند که بسته های اینترنتی شان زود تمام می شود .

در حقیقت مشترکان بیشترین استفاده از بسته های اینترنتی شان را صرف چک کردن پیام های شبکه هایی همچون تلگرام می کنند .با این وجود دسته کم ماهی دوبار باید بسته های اینترنتی خود را شارژ کنند .

شکایت مشترکان از زود تمام شدن بسته های اینترنتی بارها بیان شده است و در جواب ، هر بار با پاسخ تکراری مسئولان مواجه شده اند . مسئولان اعتقاد دارند عدم اطلاع مشترکان از مواردی مانند به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها یا باز کردن فایل‌های ویدیویی در تلگرام که حجم زیادی از اینترنت را مصرف می‌کنند موجب اتمام بسته های اینترنتی می‌شود.

از هنگامی که خدمات اینترنت ۳G در ایران راه اندازی شد و مورد استفاده کاربران قرار گرفت ، شکایت و گلایه های مشترکان بیشتر شد و این سوال در ذهن همگان پیش آمد که آیا اپراتورها در محاسبه حجم مصرفی اشتباه نمی کنند ؟

وزیر ارتباطات با رد این احتمال به جدیت از اپراتورها دفاع کرد و خاطرنشان کرد که درآمدهای اپراتورهای تلفن همراه به گونه‌ای است که آنها هیچ احتیاجی به انجام چنین اموری نداشته و درآمدشان به مراتب بیش از آن است که بخواهند برای ۲۰۰۰ تومان پول بسته اینترنتی اعتبار خود را زیر سئوال ببرند.

مدیر عامل همراه اول نیز در این زمینه بیان کرد که برخی از مشترکان به علت عدم اطلاع و آگاهی از مصرف درست اینترنت و تنظیمات گوشی باعث استفاده از ۴ گیگابایت در طول روز می شود . باز کردن فایل‌های ویدیویی و تصویری و به‌روزرسانی برنامه‌ها، حجم زیادی از اینترنت را به خود اختصاص داده و سرعت اتمام بسته اینترنتی را افزایش می‌دهند . همچنین مشترکان همراه اول می توانند در سایت همراه اول در قسمت My mci  و بخش خلاصه تماس‌ها، جزئیات مصرف مکالمه و اینترنت خود را دریافت کنند.

شرکت ایرانسل نیز بیان کرد که مشترکان ایرانسلی می توانند نرم افزار مدیریت حساب کاربری «ایرانسل من» را بر روی گوشی خود نصب کنند .  کاربران می‌بایست با سامانه کنترل حساب کاربری به آدرس ecare.irancell.ir مراجعه کرده و کارکرد دوره و باقی مانده حجم اینترنت خود را مشاهده کنند.

در آخر وزیر ارتباطات ضمن حمایت و پشتیبانی از راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی بیان کرد : اگر کاربران می خواهند ویدیو هایی بیش از تایم دو دقیقه دانلود و مشاهده کنند به سرعت بسته شان تمام می شود ولی در صورت استفاده از شبکه اجتماعی داخلی سرعت اینترنت بیشتر شده و قیمت‌ها نیز به مراتب کمتر شده است و می‌توان تا ده برابر شبکه‌های خارجی از محتوا استفاده کرد.

واعظی همچنین بیان کرد : در شبکه ملی اطلاعات بحث سرعت برای اینترنت را برداشته ایم و هر کسی با هر سرعتی می تواند از خدمات استفاده کند .

منبع : ایسنا

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت