TSMC تنها سازنده پردازنده های آیفون ۷ و آیفون ۸ خواهد بود

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

سال گذشته، اپل مسئولیت ساخت چیپ‌های A9 آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس را به کمپانی تایوانی TSMC و سامسونگ محول کرد. امسال در ماه فوریه شنیدیم که اپل قصد دار این بار TSMC را به عنوان تنها تولید کننده‌ی چیپ A10 مخصوص آیفون ۷ برگزیند. حال گزارشی از کره‌ی جنوبی منتشر شده است که صحت این خبر را برای چیپ‌های A11 سال آینده که در آیفون بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز تایید کرده است.

این گزارش در مجله‌ی چینی زبان اخبار روزانه‌ی اقتصاد منتشر شده است. دیجی‌تایمز در این مورد می‌گوید:

TSMC تولیدکننده‌ی انحصاری چیپ‌های A10 اپل خواهد  بود. این چیپ‌ها در آیفون جدید این شرکت که در ماه سپتامبر امسال عرضه می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کمپانی تایوانی در سال آینده نیز تنها سازنده‌ی چیپ‌های A11 اپل خواهد بود. این چیپ‌ها با فناوری ۱۰ نانومتری FinFET تولید خواهند شد. این گزارش بدون اشاره به منبع آن منتشر شده است.

ظاهرا TSMC نسبت به سامسونگ از فناوری پیشرفته‌تری برخوردار بوده و موفق شده است در مسابقه‌ی رسیدن به فناوری ۱۰ نانومتری، سامسونگ را شکست دهد. تست‌های بنچمارک نشان دادند که دستگاه‌های آیفون ۶ اس که از تراشه‌ی TSMC بهره می‌بردند، نسبت به آیفون‌هایی که از چیپ سامسونگ بهره می‌بردند، حرارت کمتری تولید کرده و عمر باتری آن‌ها نیز اندکی بالاتر است. اگرچه اپل اتلاف بین این دو چیپ را بسیار جزئی توصیف کرده بود، اما ظاهرا همین اختلاف اندک توانسته است تصمیم این کمپانی را به سود TSMC تغییر دهد.

در ماه می امسال، شنیدیم که TSMC نهایی سازی طراحی اولیه‌ی چیپ A11 را که در آیفون‌های سال ۲۰۱۷ استفاده خواهد شد به پایان رسانده است. در حالی که تمامی شایعات حاکی از شباهت بسیار زیاد آیفون ۷ با آیفون ۶ هستند، ممکن است اپل تغییرات ویژه‌ای را برای سال آینده که دهمین سالگرد معرفی آیفون است در نظر گرفته باشد.

انتظار ما در مورد تغییرات آیفون ۷ نسبت به نسل قبل شامل بهره‌مندی این گوشی از از دوربینی قوی‌تر و خطوط آنتن زیباتر، اضافه شدن گزینه‌های بهتری برای حافظه‌ی داخلی، بهره‌مندی از دکمه‌ی هوم جدید با فناوری لمس سه بعدی، حذف جک ۳.۵ میلی‌متری و اضافه شدن رنگ مشکی به دایره‌ی انتخاب رنگ‌های‌ آیفون است.

در مورد آیفون ۸ شایعاتی مبنی بر ادغام دکمه‌ی هوم با نمایشگر گوشی منتشر شده است. بدین ترتیب گوشی دارای حاشیه‌های بسیار کوچکی خواهد بود و تمام نمای جلوی آن با شیشه‌ای که نمایشگر امولد را در زیر خود دارد، پوشانده می‌شود. اگر اپل تصمیم به اعمال تغییرات اساسی در طراحی آیفون سال بعد خود داشته باشد، ممکن است حتی نامی دیگر به جای آیفون ۸ بر آن بگذارد.

بهتر است با دیده‌ی شک و تردید به این گزارش‌ها نگریست، چرا که ممکن است به راحتی تغییر کنند. احتمالا اپل هنوز هم دوست دارد چند تولیدکننده‌ی چیپ‌ست داشته باشد.

نقل از زومیت

منبع ۹to5mac

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت