همراه اول به خاطر پیام ترابرد از رگولاتوری اخطار گرفت

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

319779_997

همراه اول به خاطر پیام ترابرد از رگولاتوری اخطار گرفت

برخی از مشترکان بابت پیام ترابرد همراه اول در زمان تماس با شماره‌های ترابرد شده، ابراز ناراحتی کرده‌اند و باید ثانیه‌ها برای شنیدن این پیام صبر کنند. این در حالی است که گولاتوری از همراه اول خواسته تا این پیام را حذف کند.

همراه اول قبل از برقراری تماس افراد ترابرد شده در ترابردپذیری، یک پیام را دوبار پخش می‌کند و پس از آن بوق آزاد یا اشغال می‌زند. این پیام بسیاری از مخاطبین ترابردکرده و افرادی که با آنها تماس می‌گیرند را اذیت می‌کند. نکته جالب اینکه این پیام برای کاربران همه‌ی اپراتورهایی که با شماره‌ی ترابرد شده تماس می‌گیرند پخش می‌شود.

ما این موضوع را از رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری کردیم تا ببینم این پیام قانونی است و اپراتور می‌تواند افراد را ثانیه‌ها به شنیدن این پیام مجبور کند؟

علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد پخش این پیام برای اپراتورها به خبرنگار زومیت گفت: «ما در مورد این پیام به اپراتور مورد نظر اخطار داده‌ایم.»

عمیدیان در مورد اینکه پخش این پیام ادامه پیدا می‌کند یا برداشته می‌شود به خبرنگار زومیت پاسخ داد: «این پیام باید برداشته شود و اپراتور مورد نظر این کار را خواهد کرد.»

با این حال از طرفی می‌توان به همراه اول حق داد که به نوعی مشترکین خود را از بابت هزینه‌ تماس خارج شبکه‌ای با مشترکی که از این اپراتور به اپراتور دیگری مهاجرت کرده، مطلع کند اما روش فعلی برای اطلاع رسانی مناسب نیست.

رئیس رگولاتوری در مورد اینکه کاربران در مرحله‌ی آزمایشی از روند ترابردشان خبر نداشته و علت را نمی‌دانند هم توضیح داد: «پس از افتتاح رسمی سامانه‌ای در سایت رگولاتوری قرار می‌گیرد که به کاربران اطلاع می‌دهد که ترابردشان در چه مرحله‌ای قرار دارد و در صورت عدم تأیید علت این کار چیست. این سامانه پس از اجرای رسمی در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.»

منبع زومیت
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت