SwiftKey آدرس ایمیل و شماره تلفن کاربران را افشا می کند

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

SwiftKey-Keyboard-1

SwiftKey آدرس ایمیل و شماره تلفن کاربران را افشا می کند

SwiftKey از جمله‌ی کیبوردهای نرم‌افزاری محبوب میان کاربران در دو پلتفرم iOS و اندروید است. در روزهای اخیر شماری از کاربران گزارش‌هایی را مبنی بر نمایش ایمیل‌های سایر کاربران در پیشنهادات سوئیفت‌کی گزارش داده‌اند.

سوئیفت‌کی در زمره‌ی کیبوردهای نرم‌افزاری محبوبی قرار دارد که مایکروسافت چندی پیش آن را تصاحب کرده است. این کیبورد باقابلیت‌هایی نظیر پیشنهاد کلمات، آدرس‌های ایمیل و همچنین امکان تعویض تم کیبورد، توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روزهای اخیر شماری از کاربران این سرویس اعلام کرده‌اند که در پیشنهادات ایمیل این کیبورد، ایمیل‌های افراد ناشناس را مشاهده می‌کنند. همچنین باید به شماره‌ی موبایل نیز اشاره کرد که متعلق به خود کاربران نیست. سوئیفت‌کی دیروز وجود چنین مشکلی را تایید کرده و دلیل آن را وجود باگ در سرویس همگام‌سازی ابری این کمپانی اعلام کرده است. با اطلاع از مشکل مورد نظر سوئیفت‌کی سرویس همگام‌سازی ابری خود را فعلا متوقف کرده است. این کمپانی اعلام کرده که پس از رفع مشکل و ارائه‌ی بروزرسانی برای اپلیکیشن خود دوباره این سرویس راه‌اندازی خواهد شد.

سوئیفت‌کی با انتشار پستی اعلام کرده که شماری از کاربران با گزارش مشاهده‌ی ایمیل‌های ناشناس این مشکل را به اطلاع کمپانی رسانده‌اند. ما به سرعت در تلاشیم تا این مشکل را به زودی برطرف کنیم.

با توجه به ایجاد مشکلات امنیتی در نمایش شماره‌ی موبایل کاربران به همراه ایمیل، ما سرویس همگام‌سازی ابری را غیرفعال کرده‌ایم و در حال بروزرسانی اپلیکیشن خود برای حذف نمایش ایمیل هستیم. در طول دوره‌ی بروزرسانی و رفع مشکل کاربران قادر نیستند تا مدل زبان سوئیفت‌کی را مورد استفاده قرار داده و از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنند.

البته بخش اعظمی از کاربران سوئیفت‌کی با این مشکل روبرو نشده‌اند. در صورتی که این مشکل را مشاهده کردید، با ایمیل reviews@SwiftKey.com مکاتبه کنید.

سوئیفت‌کی در پست خود اشاره کرده که امنیت و حریم خصوصی کاربران اهمیت بسیار زیادی برای این کمپانی دارد و این کمپانی متعهد است تا همواره استاندارد‌های لازم را در این خصوص حفظ کند.

نقل از زومیت

منبع MSPOWERUSER

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت