گلکسی نوت ۷ از درگاه هیبریدی برای کارت حافظه UFS و میکرو اس دی پشتیبانی خواهد کرد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

گلکسی نوت 7 از درگاه هیبریدی برای کارت حافظه UFS و میکرو اس دی پشتیبانی خواهد کرد

گلکسی نوت ۷ از درگاه هیبریدی برای کارت حافظه UFS و میکرو اس دی پشتیبانی خواهد کرد

سامسونگ به تازگی کارت‌ حافظه‌های جدید UFS خود را معرفی کرده که نسبت به کارت‌های میکرو اس‌دی کنونی، سرعت بالاتری در خواندن و نوشتن اطلاعات دارند. حال گفته می‌شود که گوشی‌هوشمند گلکسی نوت ۷ اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که از این نوع کارت‌ها پشتیبانی می‌کند.

چند روز  پیش سامسونگ ازحافظه‌های ذخیره‌سازی موبایلی جدیدی بر پایه استاندارد UFS 1.0 رونمایی کرد. این شرکت اعلام کرده کاربران در این نوع حافظه‌ها سرعت بیشتری را در هنگان نوشتن و خواندن اطلاعات تجربه خواهند کرد و این سرعت نسبت به کارت‌های حافظه میکرو اس‌دی کنونی حداقل ۵ برابر بالاتر است. اینکه چنین کارت حافظه‌هایی توسط سامسونگ که بزرگ‌ترین تولید‌کننده حافظه‌های ذخیره‌سازی فلش است ساخته شود بدان معناست که بسیاری از موبایل‌های سطح بالا در آینده از این نوع کارت‌حافظه‌ها پشتیبانی خواهند کرد.

مثل همیشه، با معرفی یک تکنولوژی جدید ذخیره‌سازی و استانداردهای مرتبط با آن، هنگامی که سامسونگ از UFS 1.0 رونمایی کرد، سوالات زیادی در مورد آینده کارت‌ حافظه‌های کنونی یعنی کارت‌های میکرو اس‌دی، سوالات زیادی مطرح شده است. خوشبختانه سامسونگ به تازگی این موضوع را تایید کرده که در حال کار بر روی طراحی سوکتی است که از طریق آن، هر دو نوع کارت میکرو اس‌دی و UFS را می‌توان خواند.

سامسونگ در توضیحی که برای Droid-Life ارسال کرده، در این مورد بیان کرده است:

کارت‌های UFS جدید با درگاه‌های کنونی مخصوص کارت‌های میکرو اس‌دی همخوانی ندارند. در هرحال ما یک سوکت جدید را طراحی کرده‌ایم که می‌توان از هر دو نوع کارت حافظه میکرو اس‌دی و UFS پشتیبانی کند. ما در حال همکاری با شرکت‌های مختلفی هستیم تا این فناوری با نسل آینده دستگاه‌ها، یکپارچه شود.

این موضوع پیامدهایی را نیز به دنبال داشته است. اول اینکه، با توجه به آنچه سامسونگ اعلام کرده، در آینده همچنان می‌توانیم از کارت‌های حافظه میکرو اس‌دی کنونی استفاده کنیم، اگرچه در عملکرد این کارت‌ها در این شرایط محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت. علاوه بر این، به احتمال زیاد، فرمت جدید UFS توسط چندین تولیدکننده به محصولات مختلف اضافه خواهد شد، زیرا مطمئنا شرکت‌های دیگر در کنار پشتیبانی از فرمت سریع‌تر UFS، هنوز هم به پشتیبانی از کارت‌ها میکرو اس‌دی تمایل دارند. این مورد احتمالا باعث می‌شود تا دستگاه‌های بیشتری از فرمت جدید UFS پشتیبانی کنند.

نکته مهم دیگری که در این مورد باید به آن اشاره کنیم این است که درگاه‌های کارت حافظه‌‌های میکرو اس‌دی در دستگاه‌های کنونی، از کارت‌های جدید UFS پشتیبانی نمی‌کنند.

با تمامی این تفاصیر به نظر می‌رسد گلکسی نوت ۷ که تا چند وقت دیگر معرفی خواهند شد، احتمالا اولین گوشی‌هوشمندی است که از هر دو نوع کارت حافظه میکرو اس‌دی و UFS پشتیبانی می‌کند. گفته می‌شود نسل بعدی فبلت پرچمدار سامسونگ در ماه آگوست رونمایی می‌شود.

نظر شما در مورد کارت حافظه‌های جدید UFS چیست؟

نقل از زومیت

منبع PHONEARENA

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت