ایرانسل عامل تأخیر در اجرای ترابرد پذیری می باشد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

0f069b55-c1dc-4bdb-93fe-f17f394880ed

ایرانسل عامل تأخیر در اجرای ترابرد پذیری می باشد

آمارهای جدید از سوی وزیر ارتباطات و رئیس رگولاتوری در مورد ترابردپذیری اعلام شد. در این میان وزیر ارتباطات اعلام که اپراتوری که در نظرسنجی‌ها کاربران تمایل به ترابرد به سمت آن را داشتند عامل تأخیر در اجرای ترابرد شد. ایرانسل در بیشتر نظرسنجی‌ها به عنوان اپراتور محبوب برای ترابرد شناخته شده بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آمارهای جدیدی از اجرای ترابردپذیری اعلام کردند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد ترابردپذیری گفت: «ترابردپذیری یک حرکت خوب برای مردم است. این طرح باعث می‌شود که اپراتورها در تعرفه‌های خود تجدید نظر کنند. هم‌اکنون با اجرای آزمایشی این را تلاش را مشاهده می‌کنیم. همین پیامک‌هایی که برای من و شما می‌آید نشان تلاش اپراتورهای همراه برای حفظ مشترکان است. البته برای این کار یک سال و نیم تلاش شده است و امیدواریم فضای رقابتی با اجرای رسمی ترابردپذیری بیش از پیش شود.»

وزیر ارتباطات در مورد علت تأخیر در اجرای این طرح توضیح داد: «پیش از این بنا داشتیم که طرح را در ۲۷ اردیبهشت بهره‌برداری کنیم اما اپراتوری که در بیشتر نظرسنجی‌ها توانسته بود بیشترین مشترک اپراتورهای دیگر را به سمت خود بکشاند در اجرای این طرح همکاری مناسب نداشت و با تأخیر در فراهم کردن بستر ترابردپذیری شماره تلفن همراه باعث تأخیر در اجرای پایلوت طرح شد.»

با نگاهی به نظرسنجی‌های انجام شده به‌ویژه نظرسنجی سایت زومیت و دیگر سایت‌های خبری به این نتیجه می‌رسیم که منظور وزیر ایرانسل بوده و این اپراتور عاملی برای تأخیر در اجرای ترابردپذیری بوده است.

علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در مورد آمارها و ارقام ترابردپذیری گفت: «برای به ثمر رسیدن اکوسیستم ترابردپذیری یک‌سال و نیم تلاش شده است و طرح پایلوت ما بعد از حدود یک سال و نیم تلاش اجرایی شد. در هفته‌ی اول اجرای آزمایشی ترابردپذیری با اجازه‌ی ۵۰۰ ترابرد برای هر اپراتور با ۱ درصد موفقیت روبرو بودیم. در هفته‌دوم با اجازه‌ی ۷۵۰ ترابرد برای هر اپراتور شاهد موفقیت ۱۰ درصدی بودیم. در همین هفته تا کنون با اجازه‌ی ۱۰۰۰ ترابرد در روز برای هر اپراتور به ۲۰ درصد موفقیت رسیده ایم.»

رئیس رگولاتوری اعلام کرد: « تا کنون از ۶۵۷۴ درخواست ترابرد ۱۳۹۷ نفر ترابرد موفق داشته‌اند. این در حالی است که هیچ اپراتوری اجازه‌ی تبلیغات نداشته و اگر افتتاح رسمی اجرا شود، تبلیغات اپراتورها شروع شده و تعداد ترابردها افزایش خواهد یافت.»

عمیدیان افتتاح رسمی ترابردپذیری شماره تلفن همراه را هفته‌ی دولت (۲ تا ۸ شهریور) اعلام کرد.

نقل از زومیت

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت