آیفون ۷ نسبت به آیفون ۶ اس در برابر نفوذ آب مقاوم تر است، اما گواهی IP68 ندارد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

68257983-7b50-4be4-b7bb-b1cfd2892938

آیفون ۷ نسبت به آیفون ۶ اس در برابر نفوذ آب مقاوم تر است، اما گواهی IP68 ندارد

در برخی اخبار مرتبط با آیفون ۷، گفته شده که این محصول ضدآب خواهد بود. اما اطلاعات جدیدی که در این رابطه منتشر شده حاکی از آن است که آیفون ۷ گواهی IP68 نخواهد داشت و فقط نسبت به آیفون ۶ اس در برابر آب مقاوم‌تر است.

در حالی که اخباری مبنی بر پشتیبانی آیفون ۷ از گواهی IP68 منتشر شده و انتظار می‌رفت این گوشی در برابر آب مقاوم باشد، اما ظاهرا این محصول در برابر آب کاملا مقاوم نیست. در یکی از صفحات وب‌سایت Weibo اطلاعاتی از سوی یکی از منابع نزدیک به کمپانی فاکس‌کان، در مورد آیفون ۷ منتشر شده که بیان می‌دارد دکمه Home این دستگاه نسبت به آیفون ۶ اس در برابر نفوذ آب مقاومت بیشتری دارد. این منبع در ادامه اعلام کرده که آیفون ۷ به اندازه‌ی گوشی‌های دیگری چون سامسونگ گلکسی اس ۷ و گلکلسی اس ۷ اج، در برابر آب مقاوم نخواهد بود. دو محصول نام برده شده از سامسونگ گواهی IP68 را دارند و می‌توان این دو گوشی‌هوشمند را به مدت نیم ساعت تا عمق یک و نیم متری آب نگه داشت، بدون اینکه آسیبی به آن‌ها وارد شود.

آنچه در مورد تغییرات صورت گرفته در دکمه Home آیفون ۷ اعلام شده و در بالا نیز به آن اشاره شد، در گزارشی که هفته قبل در مورد دکمه فیزیکی تاچ‌آی‌دی این دستگاه منتشر شده بود همخوانی دارد. به لطف استفاده از الکترومغناطیس، کاربران قادر خواهند بود تا کلیک‌هایی که روی دکمه فیزکی تاچ‌ آی‌دی انجام می‌دهند را نیز حس کنند. شایعه دیگری هم که هفته پیش منتشر شده بود، با اطلاعاتی که امروز در Weibo اعلام شد تایید می‌شود. شایعه یاد شده در مورد رنگ آیفون ۷ بود و بر اساس آن گفته شده که این محصول در رنگ مشکی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. سایر رنگ‌هایی که تا به این لحظه برای آیفون ۷ اعلام شده شامل طلایی و رزگلد می‌شود.

سایر اطلاعاتی که توسط منابع نزدیک به فاکس‌کان در مورد آیفون امسال اپل منتشر شده به این شرح است؛ آیفون ۷ فاقد پورت ۳.۵ میلی‌متری هدفون خواهد بود و دوربین آن نیز بزرگتر شده است. همانطور که احتمالا می‌دانید بر اساس تصاویر و ویدیوهای دیگری که پیش از این در مورد آیفون ۷ منتشر شده نیز بارها به حذف جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون و استفاده از یک دوربین بزرگ‌تر اشاره شده است.

باوجود اینکه هر روز گزارش‌ها و اخبار جدید، شایعات قبلی را بیشتر تایید می‌کنند اما هنوز هم نمی‌توان با اطمینان در این مورد سخن گفت و ظاهر تا روز معرفی رسمی آیفون ۷ باید صبر کنیم تا صحت یا اشتباه بودن این شایعات مشخص شود.

نظر شما در این مورد چیست؟

نقل از زومیت

منبع PHONEARENA

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت