نسل بعدی پردازنده‌های مدیاتک از Daydream گوگل پشتیبانی می‌کند

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

MediaTek-tile

همان‌طور که می‌دانید شرکت نیمه‌ هادی تایوانی مدیاتک برند بزرگی است اما تاکنون سهام بازار ایلات متحده آمریکا را به دست نیاورده است. در حال حاضر پردازنده‌های مدیاتک، جایگاه خوبی در بازار میان رده دارد و اکنون با توجه به گزارش‌های جدید، نسل بعدی پردازنده‌های مدیاتک از Daydream گوگل پشتیبانی می‌کنند.

شرکت مدیاتک دارای شعبه‌های مختلفی است و علاوه بر دفتر مرکزی تایوان در کشورهایی مانند چین و هند شعبه دارد. این شرکت پردازنده‌های مختلفی را برای دستگاه‌های میان رده تولید می‌کند، اگرچه هر ساله فروش خوبی را دارد و تولیدکنندگان موبایل بسیاری را تامین می‌کند، اما تاکنون موفق به گرفتن بازار ایالات متحده آمریکا نشده است. به هر حال مدیاتک به یکی از نام‌های پیشرو در صنعت نیمه‌هادی تبدیل شده است.

همان‌طور که می‌دانید پلتفرم Daydream گوگل، در کنفرانس توسعه دهندگان امسال این شرکت معرفی شد که واقعیت مجازی را به زبانی دیگر بیان می‌کند، در ادامه شرکت مدیاتک اعلام کرده که همکاری خود را با غول جستجو به‌منظور توسعه پردازنده‌های جدید که از پلتفرم واقعیت مجازی گوگل پشتیبانی کند آغاز کرده است. حال این شرکت تایوانی با غول تکنولوژی آمریکا در چند زمینه مختلف کار می‌کند که شامل اندروید تی وی (Android TV)، گوگل کاست و سیستم‌عامل اندروید پوشیدنی می‌شود.

البته لازم به ذکر است که مدیاتک نسل اول دستگاه‌های اندروید وان را چند سال گذشته طراحی کرده، پس این همکاری مدت زیادی است که پابرجاست و اکنون پررنگ‌تر از گذشته شده است. به هر حال همکاری برای Daydream ارتباط کاری را نزدیک‌تر کرده است. مدیاتک در گذشته برای تولید دستگاه‌هایی از قبیل خانه‌های هوشمند، دستگاه‎های IoT، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها همکاری داشته و در حال حاضر مشغول به تولید پردازنده‌های مختلف است.

این شرکت همچنین چند نمونه پردازنده اختصاصی برای شرکت‌های مختلف طراحی کرده است. به هر حال آن‌طور که پیدا است، مدیاتک از اولین شرکت‌ها برای همکاری در پلتفرم Daydream است و شاید این همکاری زودتر از انتظارات به نتیجه برسد. Daydream گوگل آینده روشنی دارد و مدیاتک هم در رونق گرفتن آن نقش خواهد داشت.

نقل از گجت نیوز

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت