سهم مارشمالو به ۱۵٫۲ درصد رسید

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

android

سهم مارشمالو به ۱۵٫۲ درصد رسید

اگرچه مدت زیادی از انتشار اندروید ۶ می‌گذرد، تعداد زیاد گوشی‌های اندرویدی باعث شده تا اندروید ۶ رشد آرامی داشته باشد. اکنون این نسخه از اندروید روی ۱۵٫۲ درصد گوشی‌های اندرویدی نصب شده است.

گوگل این بار آمار و ارقام مربوط به نسخه‌های اندروید را کمی زودتر از همیشه منتشر کرد؛ آماری که نشان از رشد نسبتا خوب اندروید ۶ روی گوشی‌های اندرویدی دارد. این آمار بر اساس استفاده از فروشگاه پلی استور گوگل منتشر می‌شود. طبق این گزارش، ۱۵٫۲ درصد از دستگاه‌های اندرویدی اکنون از اندروید ۶ استفاده می‌کنند؛ آماری که نشان می‌دهد میزان نصب اندروید ۶ روی دستگاه‌های اندرویدی ۱۴ درصد رشد داشته است.

اندروید ۵ لالیپاپ هم نسبت به ماه قبل رشد داشته است و اکنون با ۳۵٫۵ درصد محبوب‌ترین توزیع اندروید به شمار می‌رود. پس از اندروید ۵، اندروید ۴٫۴ کیت کت با ۲۹ درصد و اندروید جلی بین با ۱۶٫۷ درصد بیشترین طرفدار را دارند. سایر نسخه‌های اندروید در مجموع بر روی کمتر از ۳٫۵ درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده‌اند.

انتظار می‌رود اندروید ۷ نوگت اواخر ماه جاری روانه بازار شود و نکسوس‌های گوگل اولین گوشی هایی هستند که اندروید ۷ آپدیت می‌شوند. گفته می‌شود نکسوس ۵ گوگل به اندروید نوگت آپدیت نمی‌شود و اگر این خبر حقیقت داشته باشد احتمالا تنها نکسوس ۶ و نسخه‌های بالاتر نکسوس به آخرین نسخه اندروید آپدیت می‌شوند.

نقل از جی اس ام

منبع :PhoneArena

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت