سال ۲۰۱۷ خبری از نسل جدید آیفون SE نخواهد بود

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
سال 2017 خبری از نسل جدید آیفون SE نخواهد بود

سال ۲۰۱۷ خبری از نسل جدید آیفون SE نخواهد بود

سال ۲۰۱۷ خبری از نسل جدید آیفون SE نخواهد بود

موسسه‌ی KGI که کارنامه‌ی روشنی در تحلیل و پیش‌بینی سیاست‌های آینده‌ی اپل دارد ، بیان کرده است که کمپانی اپل برنامه ای برای عرضه نسل جدید آیفون SE در سال ۲۰۱۷ میلادی ندارد.

مینگ چی کو، تحلیل‌گر موسسه‌ی KGI در رابطه با عدم عرضه آیفون SE بیان کرد : شرکت اپل در تلاش است تا حاشیه‌ی سود بالای خود را با عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند رده بالا حفظ کند.

کو معتقد است که میزان آیفون‌های عرضه شده در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل کاهش فروش در کشور چین، عرضه‌ی کند نسخه‌ی ۴.۷ اینچی آیفون به بازار و همچنین کمبود آیفون SE رو به افول خواهد بود. کو معتقد است که دلیل افزایش عرضه‌ی آیفون‌های اپل در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ را باید رونمایی و عرضه‌ی آیفون SE خواند.

همچنین وی اعلام کرده است که اپل برای افزایش و حفظ سوددهی گوشی های خود ، قطعه سازانش را در فشار گذاشته تا قیمت تولیداتشان را کاهش دهند . وی انتظار دارد  تا تامین‌کنندگان اپل قیمت‌های خود را در ماه نوامبر یا دسامبر سال جاری کاهش دهند.

کو بیان کرد که تمامی تامین کنندگان مجبور به کاهش قیمت نخواهند بود و تنها شماری از تامین کنندگان شامل تولیدکنندگان پنل ها مجبور به کاهش قیمت هستند زیرا رقابت شدیدی با سایر کمپانی ها در این زمینه وجود دارد .

کمپانی هایی نظیر کمپانی سامسونگ که قطعات اصلی آیفون را تامین کرده و رقیب آنچنانی ندارند ، نه تنها کاهش قیمت فکر نمی کنند بلکه افزایش قیمت را در پیش دارند . همچنین TSMC نیز جزء تامین کنندگانی نیز است که مجبور به کاهش قیمت نخواهد بود .

پیش بینی کو در رابطه با عرضه آیفون‌های اپل در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ ، آماری بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون دستگاه را ثبت کرده است که در قیاس با سال گذشته در همین برهه زمانی با کاهش روبه رو است .

آیفون SE در ماه مارس ۲۰۱۶ راهی بازار شد .این گوشی از لحاظ سخت افزاری مشابه آیفون ۶ اس و از لحاظ ظاهر مشابه آیفون ۵ اس با نمایشگر ۴ اینچی در اختیار کاربران قرار گرفت .

 منبع : MACRUMORS
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت