ابزار ویرایش عمومی اطلاعات گوگل مپ از دسترس خارج می‌شود

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
ابزار ویرایش عمومی اطلاعات گوگل مپ از دسترس خارج می‌شود

ابزار ویرایش عمومی اطلاعات گوگل مپ از دسترس خارج می‌شود

ابزار ویرایش عمومی اطلاعات گوگل مپ از دسترس خارج می‌شود

کمپانی گوگل ، ابزار مپ میکر را از دسترس عموم خارج خواهد کرد و امکان ارائه اطلاعات مکانی و ویرایش آن‌ها را به اپلیکیشن گوگل مپ خواهد افزود.

گوگل بیان کرده است ابزار مپ میکر (Map Maker) را -که امکان ویرایش اطلاعات و پیشنهاد تغییرات در گوگل مپ را فراهم می‌آورد- در ماه مارس ۲۰۱۷ از دسترس خارج خواهد کرد و به‌جای آن همین ویژگی ویرایشی به اپلیکیشن گوگل‌ مپ اصلی به‌عنوان بخشی از برنامه راهنمای مکانی (Local Guides program) این شرکت افزوده خواهد شد.

طبق این برنامه در نظر گرفته شده توسط گوگل ، برای بهبود اطلاعات نقشه‌برداری اماکن، امکان دسترسی به ویژگی‌های بتا وجود خواهد داشت و دسترسی به گوگل درایو (Google Drive) نیز امکان‌پذیر می‌شود.

در ابتدا ، در سال ۲۰۰۸ مپ میکر به عنوان راهی برای جمع‌آوری اطلاعات آن دسته از مناطق روستایی به کار رفت که مجموعه ابزارهای گوگل به‌تنهایی در به دست آوردن اطلاعات مربوط به آن‌ها ضعیف بودند .

پس از گذشت مدت زمانی جامعه ویرایشگران و مدیران مپ‌ میکر که وظیفه نظارت و تصویب تغییرات اعمال‌شده روی اطلاعات عمومی در گوگل‌ مپ را بر عهده داشتند، به گروهی بزرگ متشکل از میلیون ها کاربر تبدیل شد .

در اثر فعالیت‌های این کاربران که ریشه در مپ‌ میکر داشت باعث ایجاد قابلیت‌های جدیدی در نسخه عمومی گوگل‌ مپ قرار داده شد که شامل امکان اضافه کردن اماکن جدید و توصیف اماکن موجود با ارائه اطلاعات بیشتر بود.

ولی در آخر باید بگوییم که جامعه کاربران مپ‌ میکر پیامدهای بدی هم با خود به دنبال داشتند که مهم‌ترین آن در سال گذشته روی داد . در همین هنگام  یکی از کاربران مپ‌میکر، ربات اندرویدی را کشید که مشغول تحقیر شدید لوگوی اپل بود . به همین دلیل  گوگل، ابزار مپ‌ میکر را به صورت موقت از دسترس خارج کرد و تصمیم گرفت شیوه‌های کاربری خود را بازنگری و تعدیل کند .

در حال حاضر با پشتیبانی از برنامه جدید گوگل برای اهدای هدیه در ازای پیشنهاد اطلاعات ویرایشی راهنمای مکانی -که به جای دسترسی آزاد همگان برای ارسال اطلاعات ویرایشی در نظر گرفته شده- تیم گوگل‌ مپ امیدوار است چشم‌انداز مثبتی از بررسی‌های مفید و کسب اطلاعاتی که کاربران فراهم می‌آورند در پیش روی خود داشته باشد.

منبع THEVERGE

 

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت