معاون رگولاتوری اعلام کرد ترابردپذیری ایمن است

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

معاون رگولاتوری اعلام کرد ترابردپذیری ایمن است

معاون رگولاتوری اعلام کرد ترابردپذیری ایمن است

حسین فلاح جوشقانی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره ترابردپذیری شماره های تلفن همراه اعلام کرد : ملاحظات امنیتی برای اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ تلفن همراه روی تمامی سامانه‌های اپراتورها عملیاتی شده است و ترابردپذری ایمن است .

وی ادامه داد تست نفوذپذیری قبل از اجرای طرح ترابردپذیری روی سامانه این طرح انجام شده است ، همچنین سامانه همه ی اپراتورها به صورت دوره ای طبق روال معین از لحاظ نفوذپذیری تست می شوند .

جوشقانی بیان کرد : اطلاعات کاربران برای ثبت نام در ترابردپذیری بلافاصله بعد از ثبت وارد بانک اطلاعاتی می شود و در آنجا محفوظ می ماند .سامانه مرکزی ترابردپذیری موبایل هم به طور کامل در شبکه اختصاصی پیاده سازی شده و لازم به ذکر است که از شبکه های عمومی برای این کار استفاده نشده است .

چندی پیش خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه خطر افشا شدن اطلاعات مشترکان در ترابردپذیری وجود دارد  زیرا آدرس سایت با https شروع نمی شود و زیاد امن نیست .

حسین جوشقانی در این زمینه گفت :  استفاده از پروتکل HTTPS به تنهایی ضامن حفظ اطلاعات و امنیت کاربران نمی شود ولی باز هم با این حال همه اپراتورهای موبایل را ملزم کردیم که از این پروتکل امنیتی استفاده کنند .

 

منبع : وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت