متهم شدن چینی‌ها به جمع‌آوری اطلاعات خصوصی کاربران در آمریکا

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
متهم شدن چینی‌ها به جمع‌آوری اطلاعات خصوصی کاربران در آمریکا

متهم شدن چینی‌ها به جمع‌آوری اطلاعات خصوصی کاربران در آمریکا

متهم شدن چینی‌ها به جمع‌آوری اطلاعات خصوصی کاربران در آمریکا

یک شرکت امنیتی آمریکایی بیان کرده است که  یک شرکت چینی سازنده گوشی، اطلاعات کاربران خود در آمریکا و متن پیام های رد وبدل شده آنان را بدون اطلاع مالکان به چین می فرستد.

براساس گفته ی فیز، اطلاعات خصوصی افراد بر روی سروری در کشور چین ذخیره شده و شرکت Kryptowire که خدمات امنیت همراه خود را به نهادهای دولتی و شرکت های خصوصی ارائه می کند مدعی است این مشکل در تعدادی از گوشی های آندرویدی ساخت شرکت چینی Shanghai ADUPS Technology وجود دارد.

این گوشی ها در یک شرکت آمریکایی به نام BLU Products در سراسر ایالات متحده به فروش می رسد. میان افزار نصب شده در این گوشی به گونه ای طراحی شده که اطلاعاتی همچون تعداد تماس های ورودی و خروجی، اطلاعات فهرست تماس ها و متن کامل پیام های ارسالی مالکان گوشی ها را برای سروری در چین می فرستد.

بررسی های Kryptowire نشان می دهد که برخی اوقات فرامین اجرایی خاصی نیز بر روی این گوشی ها اجرا می شود و آنها از راه دور برنامه ریزی می شوند. از این طریق می توان کاربران خاصی را هدف گرفت و یا پیام های ارسالی را با هدف شناسایی پیام هایی با متون یا کلیدواژه های خاص جستجو کرد.

Kryptowire هشدار داده که ممکن است چینی ها از این روش برای سرقت اطلاعات حساس تجاری و دولتی یا جاسوسی های دیگر استفاده کنند.

شرکت چینی Shanghai ADUPS در واکنش به این خبر مدعی شده هدف از این اقدام شناسایی پیام ها و تماس های مزاحم و بلوکه کردن آنها با هدف افزایش آسایش کاربران است و به منظور جلب رضایت کاربران میان افزار مذکور برای مقابله با سواستفاده های احتمالی به روز شده و اطلاعات خصوصی کاربران در اختیار اشخاص و گروه های ثالث قرار نمی گیرد.

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت