توسط هوش مصنوعی به عمر باتری آیفون ها افزوده میشود

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
توسط هوش مصنوعی به عمر باتری آیفون ها افزوده میشود

توسط هوش مصنوعی به عمر باتری آیفون ها افزوده میشود

توسط هوش مصنوعی به عمر باتری آیفون ها افزوده میشود

کمپانی بزرگ اپل تصمیم گرفته است تا با استفاده از هوش مصنوعی عمر باتری گوشی های آیفون را افزایش دهد به صورتی که فناوری شارژ سریع به این گوشی های هوشمند اضافه می شود .

بر اساس مصاحبه ای که مدیر عامل اپل با The Nikkei Asian داشته بیان شده است که کمپانی اپل تصمیم دارد تا فناوری هوش مصنوعی را با گوشی های هوشمندش ادغام کند و عملکرد آن را بهبود بخشد .

در این میان کوک بیان کرده است : در حالی که این روزها بیشترین فایده هوش مصنوعی را در چت‌بات‌هایی مانند سیری اپل یا اسیستنت گوگل مشاهده می‌کنیم، هوش مصنوعی می‌تواند در جهتی استفاده شود که بسیاری از مردم حتی به آن فکر هم نمی‌کنند.

در ابتدای همین هفته ، شرکت گوگل هوش مصنوعی را با مرکز داده عظیم ادغام کرده است تا با بررسی بهترین راه در میزان مصرف انرژی تا ۴۰ درصد صرفه جویی شود .

علاوه بر کمپانی اپل سایرین  نیز می توانند از هوش مصنوعی در زمینه های گوشی های هوشمند و یا دستگاه های تجاری بهره ببرند و در کاهش مصرف انرژی تلاش کنند .

یکی از مشکلات و دغدغه هایی که دارندگان گوشی های هوشمند تمام برند ها که گوشی های آیفون نیز جزء آن می شود مشکل عمر باتری است .

به طور عمده گوشی های آیفون در یک روز مصرف عادی دوام می آورند ، حتی گوشی های کم مصرف نیز ۲ یا ۳ روز می توانند باتری را نگه دارند .

تا به امروز پیشرفت های زیادی در زمینه گوشی های هوشمند صورت گرفته است اما طی چندین سال گذشته در زمینه بهبود نگهداری میزان شارژ گوشی ها تلاشی صورت نگرفته است . بنابراین هر تلاشی در زمینه بهبود کارایی عمر باتری های گوشی صورت گیرد چه توسط هوش مصنوعی و چه در زمینه های دیگر باعث رشد و خوشحالی کاربران می شود .

منبع  : BUSINESSINSIDER
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت