۶۰۰ میلیارد دلار سهم اقتصاد دانش بنیان در افق ۱۴۰۴

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
معاون توسعه فناوری معاونت علمی گفت: در افق ۱۴۰۴ سهم اقتصاد دانش بنیان معادل ۶۰۰ میلیارد دلار است.

علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: اکنون دوران استفاده از اقتصاد متکی به نفت سپری شده و در دولت یازدهم سهم اقتصاد ایران از نفت به زیر ۲۵ درصد رسیده است و به طور قطع در افق ۱۴۰۴ باید با نگاه اقتصاد مقاومتی به اقتصاد دانش بنیان توجه کنیم.
وی ادامه داد: در افق ۱۴۰۴ تولید ناخالص ملی را با رقمی حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار پیش رو داریم که سهم اقتصاد دانش بنیان معادل ۶۰۰ میلیارد دلار است.
وطنی تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد طرح‌های کلان توسعه فناوری را به صورت ملی پیگیری کند به طوری که استان مازندران نخستین استانی است که توانسته طرح کلان فناوری با محوریت پرورش ماهی بدون بیماری را در کشور اجرا کند که ۵۰ درصد منابع آن از طریق استان و ۵ درصد دیگر از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین می‌شود.
وی عنوان کرد: از سویی دیگر شاهد نیازهای بسیاری برای توسعه فناوری هستیم با افزایش ظرفیت‌هایی که در معاونت علمی و فناوری وجود دارد حمایت‌ها و تسهیلاتی را برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته‌ایم.
وطنی خاطرنشان کرد: بسیاری از استان‌های کشور دارای ظرفیت گیاهان دارویی هستند و می‌توانند در اقتصاد دانش بنیان نقش آفرینی کنند.
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت