پتنت جدید سامسونگ و امکان کاشت دوربین در لنزهای چشمی

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

شرکت سامسونگ با ثبت پتنتی در کره‌‌ی جنوبی، از ساخت نوعی لنزهای تماسی چشمی که در آن صفحه‌ نمایش، دوربین، آنتن و سنسورهای مختلف تعبیه شده، خبر داد. در ادامه با آی تی نما همراه باشید.

در آینده‌ای نزدیک تقریبا همه می‌توانند از لنزهای تماسی مانند لنزهایی که مامورهای مخفی در فیلم‌ها استفاده می‌کنند، بکار ببرند! به نظر می‌رسد سامسونگ در حال سهولت بخشیدن به این کار است. این کمپانی پتنتی را ثبت کرده که قصد دارد دوربین و سنسورهای مختلفی را در لنزهای تماسی کاشته تا استفاده از این نوع تکنولوژی‌ها به مراتب آسان‌تر شود.

بر اساس این پتنت، لنز تماسی هوشمند سامسونگ دارای صفحه‌ نمایش، دوربین، آنتن و سنسورهای مختلف است که دوربین و سنسورهای آن با چشمک زدن کنترل می‌شوند. همچنین آنتن‌هایی در آن نهفته شده که اتصال لنز با دستگاه‌های هوشمند مانند گوشی‌ها را میسر می‌سازد.

سامسونگ پس از ثبت این پتنت، در حال توسعه‌ی لنزهای تماسی هوشمند است تا تجربه‌ای بهتر از واقعیت افزوده‌ی عینک گوگل را فراهم کند. لنزهای تماسی هوشمند به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به طور مستقیم واقعیت افزوده را در چشم‌های خود تجربه کنند.

همان طور که اطلاع دارید در گوگل گلس این امکان وجود داشت تا با چشمک زدن تصاویر ثبت شود و همچنین قابلیت دیگری نیز وجود داشت که با کمک نمایشگر لمسی گوشی کاربر می‌توانست با صفحه‌ نمایشگر عینک تعامل داشته باشد. اما نحوه‌ی عملکرد لنزهای تماسی سامسونگ کمی متفاوت بود و با چشمک زدن می‌توان کارهای مختلفی را انجام داد؛ البته سامسونگ تنها کمپانی علاقمند به توسعه‌ی لنزهای تماسی هوشمند نیست.

پتنت سامسونگ

پیش از این گوگل دو پتنت در خصوص لنزهای تماسی هوشمند با قابلیت سنسورهای انعطاف پذیر ثبت کرده بود. لنز تماسی هوشمند گوگل می‌تواند سطوح گلوکز بدن کاربر را با آزمایش اشک آن‌ها اندازه‌گیری کند.

البته سامسونگ در سال ۲۰۱۴ برای ثبت پتنت مربوط به لنزهای تماسی هوشمند اقدام کرده بود که در همان سال نیز گوگل پتنت مشابه خود را به ثبت رساند. محصول هوشمند جدید سامسونگ در حال حاضر در مرحله‌ی توسعه است و هنوز مشخص نیست که این کمپانی لنزهای تماسی هوشمند را به طور عموم عرضه خواهد کرد یا خیر.

نقل از زومیت

منبع MASHABLE
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت