مشکل جیمیل در ایران

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

مشکل جیمیل در ایران از مشکلات رایج کاربران اینترنت در کشور است . رایانامه سرویس تبادل پیام بین استفاده کنندگان وسایل الکترونیکی می باشد . جیمیل یک رایانامه ی رایگان ، مفید  و محبوب بین سرویس های ایمیل است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است ، که امکان برقراری ارتباط بین کاربران ، ارسال فایل و سایر خدمات را برقرار می سازد .

جیمیل چیست و چه کاربردی دارد

سرویس جیمیل در ابتدا در سال ۲۰۰۴ به صورت آزمایشی ارائه شد . کاربران برای ایجاد حساب کاربری ، به دعوت کاربر دیگری که دارای اکانت جیمیل باشد نیازمند بودند . سال ۲۰۰۷ جیمیل در دسترس عموم قرار گرفت و دیگر برای ایجاد حساب کاربری ، نیازی به دعوت دیگر حساب ها نبود .

مشکل جیمیل در ایران

مشکل جیمیل در ایران

تعداد کاربران جیمیل

جیمیل در سال ۲۰۰۹ با چیزی قریب به ۱۵۰ میلیون کاربر در هر ماه از حالت آزمایشی خارج شد . این سرویس به عنوان اولین سرویسی شناخته می شود که همه ایمیل هایی که  بین دو شخص رد و بدل می شود را پشت هم  و پی در پی نشان می داد .

جیمیل تاریخچه ی عظیمی دارد و به ۱۰۵ زبان روز دنیا احاطه و دسترسی دارد . طبق آخرین داده های در دسترس ، تعداد کاربران gmail  تا سال ۲۰۱۹ ، به ۱٫۵ میلیارد رسیده بوده که بدون شک این رقم تا بحال افزایش چشمگیری داشته است .

مشکلات جیمیل در ایران

مشکلات جیمیل در ایران

انواع مشکلات جیمیل در ایران

جیمیل امروز به عنوان یکی از سرویس های پایه اینترنتی در کامپیوتر ها و گوشی های موبایل شناخته می شود . راه اندازی بسیاری از سرویس ها ، استفاده از بسیاری از خدمات اینترنتی و .. منوط به داشتن حساب جیمیل می باشد .

بنابراین حل مشکلات جیمیل در دنیا و همچنین حل مشکلات جیمیل در ایران ، امروزه یکی از بزرگترین چالش های کاربرانی ایرانی و سایر نقاط جهان می باشد .

 

محدودیت های گوگل

با توجه به اینکه گوگل یک شرکت آمریکایی است ، لذا خدماتش تابع قوانین ایالات  متحده می باشد . بنا براین در صورتی که دولت آمریکا قوانینی را علیه کشوری اعمال کند ، گوگل نیز همان محدودیت ها را برای کاربران آن کشور فعال میکند .

 

محدودیت های گوگل برای کاربران ایرانی

متاسفانه گوگل در طی این سال ها تحریم های غیر منطقی و غیر انسانی را علیه کاربران ایرانی و برخی از کشورها اعمال نموده است .

بصورتی که کاربران ایرانی برای استفاده از بسیاری از امکانات گوگل و حتی سایر برنامه هایی از قبیل بازی های رایانه ای و موبایلی ، آنتی ویروس ، نرم افزار های کاربردی موبایل ، کامپیوتر و … دچار مشکلاتی شده اند .

به عنوان مثال شما برای استفاده از خدمات پرداخت برنامه های اندروید ، گوگل پلی ، فروشگاه گوگل و همچنین استفاده از خدمات پرداخت گیفت کارت ها ، کارت های اعتباری در ایران با مشکلات جدی روبرو هستید .

خدمات گوگل دارای طبقه بندی می باشد ، ممکن است ارائه برخی خدمات به کاربران ایرانی مانعی نداشته باشد ، اما بدلیل قرار گرفتن آی پی کاربران ایرانی در بلاک لیست برخی خدمات گوگل ، اشتباها خدمات برنامه هایی مثل جیمیل که تحریم هم نیستند ، دچار اختلال می شوند .

مشکل gmail در ایران

مشکل gmail در ایران

 

محدودیت های گوگل برای شرکت ها

در برخی موارد کاربران ایرانی به طور مستقیم هدف تحریم قرار ندارند ، اما استفاده از خدمات برخی شرکت ها و کمپانی ها که از طرف ایالات متحده تحت تحریم های ظالمانه قرار گرفته اند ، مشکلاتی برای کاربران ایرانی بوجود می آید .

به طور مثال مشکلاتی که در استفاده از جیمیل و برنامه های گوگل برای گوشی های هواوی بعد از تحریم های آمریکا علیه شرکت چینی هوآوی برای کاربران ایرانی که از گوشی های هواوی استفاده میکردند ، بوجود آمد .

 

محدودیت های دولتی ایران برای گوگل

مشکل بعدی جیمیل در ایران ، ایجاد محدودیت های دولتی ایران بر روی خدمات اینترنتی می باشد .

با توجه به لحاظ کردن تدابیر امنیتی و برخورد با سواستفاده برخی شرکت های فناوری از اطلاعات کاربران ایرانی ، دولت ایران هم مثل بسیاری از کشورهای جهان از قبیل کشور های اروپایی و ایالات متحده ،  ممکن است محدودیت هایی برای کاربران خود دراستفاده از سرویس های اینترنتی بیگانه بوجود بیاورد .

به عنوان مثال در بروز مسائلی مثل اغتشاشات و نا امنی های امنیتی ، با وضع شرایط فیلترینگ ، ممکن است برخی خدمات اینترنتی مثل جیمیل و برخی اپلیکیشن ها و سرویس های اینترنتی دچار اختلال شوند .

 

مشکلات سرورهای منطقه ای گوگل

این مساله هم از مشکلات رایج سرویس جیمیل در ایران می باشد . علت آن بروز نقص فنی در برخی سرور های منطقه ای گوگل و جیمیل در دنیا و منطقه ما رخ می دهد .

یعنی با خرابی در یک دیتا سنتر یا سرور متعلق به جیمیل در نزدیکی کشور ما ، ممکن است ارائه خدمات سرویس جیمیل در ایران و یا آن منطقه دچار اختلال شود . این گونه موارد معمولا توسط گوگل یا خبرگزاری ها اطلاع رسانی می شود .

مشکلات مخابراتی

مشکل دیگر جیمیل در ایران ، بروز اختلالات مخابراتی می باشد که عمده ترین آن ، عدم دریافت پیامک تائید گوگل و جیمیل در ایران می باشد .

این مشکل می تواند در قالب یک اختلال مخابراتی موقتی و نقص فنی رخ دهد . و یا همانند بند بالا در پی یک ایجاد محدودیت قانونی بر روی یک سرویس اینترنتی یا یک سرشماره اعمل شود .

بنابراین در صورت بروز مشکل در دریافت پیامک از جی میل ، ابتدا از این مساله مطمئن شوید .

مشکلات اینترنت

مشکلات اینترنتی هم می توانند گاها در ارائه خدمات جیمیل اختلالاتی بوجود بیاورند . معمولا مشکلات اینترنتی مخل جیمیل در ایران ، بر اثر خرابی و اختلالات اینترنتی در isp  ها و شرکت های ارائه دهنده اینترنت و اپراتور های موبایل ، بوجود می آید .

در این صورت شما متوجه می شوید خدمات جیمیل بر روی برخی گوشی ها و اینترنت ها کار میکند و در برخی درست عمل نمیکند .

مشکل کندی اینترنت در جیمیل

کندی اینترنت در ایران که از قدیم ، بزرگترین مساله و مشکل کاربران ایرانی بوده ، در بحث مشکلات جیمیل هم همچنان پیشتاز مشکلات جیمیل در ایران می باشد . در بسیاری از مواقع بر اثر کندی اینترنت ، برخی از امکانات و خدمات جیمیل درست کار نمیکند .

مثل مساله احراز هویت در برنامه ها و گوشی ها ، ارسال و دریافت پیام ، همگام سازی در گوشی ها و کامپیوتر ها و … از جمله موارد مشکل جیمیل در ایران برای کاربران ایرانی می باشد .

 

مطالب پیشنهادی

آموزش جامع تنظیمات جیمیل

ساخت جیمیل با گوشی

پشتیبانی ایتا

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت