فعلا خبری از فیلتر شبکه های اجتماعی خارجی نیست

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

فعلا خبری از فیلتر شبکه های اجتماعی خارجی نیست

فعلا خبری از فیلتر شبکه های اجتماعی خارجی نیست

دبیر شورای عالی فضای مجازی جناب آقای سید ابوالحسن فیروزآبادی اعلام کرد هنوز تصمیمی راجع به فیلتر شبکه های اجتماعی خارجی که سرورشان در داخل کشور نیست گرفته نشده است  و پیش از این هم گفته شده بود که شرکت هایی که تمایل به انتقال سرورهایشان به داخل کشور دارند باید وارد مذاکره با بخش خصوصی شوند و از ظرفیت های آن بهره ببرند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی طی جلسه ای با رییس جمهوری در خردادماه تاکید کرد که شبکه های اجتماعی پیام رسان به مدت یک سال فرصت دارند تا انبار داده هایشان را به داخل کشور وارد کنند.

به همین دلیل شرکت خارجی که در ایران دارای شبکه های پیام رسان فعال هستند برای اذامه فعالیت خودشان در ایران باید همه اطلاعات و فعالیت های مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل کشور منتقل کنند.

در این میان طبق مصوبه اعلام شده اصل موضوع انتقال سرور به داخل کشور ،انتقال سرور پیام رسان تلگرام مورد توجه مسئولان بوده و هست.

فیروز آبادی در رابطه با خبرهای منتشر شده در مورد استعلام نهادهای ناظر و مسئولان اجرایی برای ظرفیت‌سنجی انتقال سرور تلگرام و انتخاب دیتاسنتر مناسب اعلام کرد: در این راستا صحبتی از جانب ما گفته نشده است اما کسانی که این حرف را زده اند باید در ارتباط با نحوه استعلام و مذاکراتی که کرده اند اظهارنظر کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در برابر شرکت های بزرگ فعال که اعلام آمادگی برای انتقال سرورهایشان به داخل کشور کردند  اعلام کرد برای انتقال سرورها به داخل کشور باید با شرکت های بخش خصوصی جهت استفاده از ظرفیت آنها وارد مذاکره شد .

فیروز آبادی اعلام کرد در جواب به اینکه آیا شرکت های بزرگ فعال به انتقال سرورهایشان به داخل کشور نپردازند پس از یک سال فیلتر می شوند پاسخ داد: هنوز تصمیمی درباره فیلتر شدن شبکه های اجتماعی خارجی گرفته نشده است و فعلا خبری از فیلتر شبکه های اجتماعی خارجی نیست.

منبع:تسنیم

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت