آموزش حذف خودکار اطلاعات از روی مرورگر

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
آموزش حذف خودکار اطلاعات از روی مرورگر

آموزش حذف خودکار اطلاعات از روی مرورگر

آموزش حذف خودکار اطلاعات از روی مرورگر

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که هر بار  پس از وب گردی ، به صورت دستی تاریخچه مرورگر خود را پاک می کنید تا صفحاتی که باز کردید یا دانلودی انجام دادید پاک شود ، با این آموزش همراه باشید.

در این آموزش ما قصد داریم تا تنظیماتی انجام دهیم که در مرورگر به صورت خودکار اطلاعات پاک شود و نیاز نباشد تا هر بار دستی اقدام به این کار کنید .

برای پاک شدن تمامی اطلاعات از جمله کوکی ها، History نتایج و تاریخچه جستجو ها، دانلود ها و سایر موارد این چنینی برای مرورگرهای مختلف به صورت خودکار تنظیمات خاصی وجود دارد که در انواع مروگر ها مختلف است. در زیر به تنظیمات مرورگر های پرکاربرد اشاره می کنیم .

پاک کردن تاریخچه به صورت خودکار در مرورگر گوگل کروم :

در مرورگر گوگل کروم با انجام تنظیمات تنها می توان کوکی ها را پاک کرد و قادر به پاک کردن تمامی اطلاعات از روی مرورگر نیستیم . برای پاک کردن کوکی ها به صورت خودکار از روی مرورگر گوگل کروم ، بروی علامت سه خط یا سه نقطه بالای صفحه مرورگر کلیک کنید .

 

از این قسمت setting را انتخاب کنید و در صفحه ای که برایتان باز می شود Show advanced settings را انتخاب کنید  تا کلیه تنظیمات را مشاهده کنید .

از این بین بخشPrivacy را پیدا کنید و بر روی گزینه Content settings کلیک کنید .

 

در کادری که برای شما باز می شود مطابق عکس عمل کنید .

 

با انجام این تنظیمات با بستن مرورگر تمام کوکی ها پاک می شوند .

پاک کردن تاریخچه به صورت خودکار در مرورگر موزیلا فایر فاکس

مرورگر موزیلا را باز کنید و بر روی سه خط کلیک کنید و option را انتخاب کنید

 

برای شما پنجره ای باز می شود که باید گزینه Privacy را انتخاب کنید و مطابق شکل در زیر بخش History گزینه Use custom settings for history را انتخاب کنید و در پایین گزینه Clear history when Firefox closes را فعال کنید . برای اینکه چک کنید در زمان بسته شدن مرورگر چه اطلاعاتی پاک می شود setting جلوی عبارت Clear history when Firefox closes را چک کنید .

 

منبع : آی تی نما

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت