سهم ۵۰ درصدی ساعت های هوشمند اپل از بازار در سال ۲۰۱۶

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

طبق جدیدترین گزارش موسسه‌ی تحقیقاتی IDC، سلطه‌ی اپل بر بازار ساعت‌های هوشمند در سال ۲۰۱۶ نیز ادامه خواهد داشت؛ هر چند که انتظار می رود این روند با گسترش روز افزون اندروید ور تا سال ۲۰۲۰ پایان پذیرد.با آی تی نما همراه باشید

سهم 50 درصدی ساعت های هوشمند اپل از بازار در سال 2016

انتظار می‌رود اپل در سال ۲۰۱۶، حدود ۱۴ میلیون ساعت هوشمند به فروش برساند که به این ترتیب سهم ۴۹.۴ درصدی از بازار جهانی ساعت‌های هوشمند را برای خود ثبت می‌کند.

هرچند شرکت اپل در مورد فروش ساعت‌های هوشمندش اطلاعاتی ارائه نمی‌کند، ولی تحلیلگران معتقدند که این شرکت موفق شده تا در ۸ ماهی که شانس فروش اپل واچ را در سال ۲۰۱۵ داشته، تعداد ۱۱.۵ میلیون دستگاه از این ساعت‌ها را به فروش برساند و چیزی حدود ۶۳ درصد از بازار ساعتهای هوشمند در سال ۲۰۱۵ را از آن خود سازد.

IDC معتقد است که تقاضا برای اپل واچ فعلی، در ماه‌های پیش رو کاهش می‌یابد، چرا که همه در انتظار نسل جدید اپل واچ هستند؛ ولی مدل جدید اپل واچ دوباره رونق فروش را برای اپل به ارمغان می‌آورد. البته از نظر  IDC با ورود نسل جدید محصولات رقبای اپل، سهم این شرکت از بازار جهانی ساعت‌های هوشمند کاهش می‌یابد.

طبق این گزارش، اندروید ور گوگل ۲۱.۴ درصد از بازار ساعت‌های هوشمند را در سال ۲۰۱۶ در اختیار خواهد داشت و انتظار می‌رود که تایزن سامسونگ هم شاهد پیشرفت‌هایی در سال ۲۰۱۶ باشد. انتظار می‌رود که سامسونگ با فروش ۳.۲ میلیون دستگاه ساعت هوشمند، ۱۱.۳ درصد از بازار این گجت‌ها را در سال ۲۰۱۶ تصاحب کند.

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ سهم اصلی بازار سیستم‌عامل‌ ساعت‌های هوشمند بین اپل و گوگل تقسیم شود؛ بطوریکه ۳۷.۶ درصد از بازار برای اپل و ۳۵ درصد برای اندروید ور گوگل باشد. همچنین در شرایطی که انتظار می‌رود تا سامسونگ با سیستم‌عامل تایزن خود به موفقیت‌های نسبی دست پیدا کند،‌ پیش‌بینی‌ها سهم ۱۰ درصدی را برای آن در نظر گرفته‌اند.


 

نقل از زومیت
منبع PHONEARENA
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت