دلیل منفجر شدن گلکسی نت ۷ توسط سامسونگ افشا شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

دلیل منفجر شدن گلکسی نت 7 توسط سامسونگ افشا شد

دلیل منفجر شدن گلکسی نت ۷ توسط سامسونگ افشا شد

پس از عرضه پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی نت ۷ این شرکت با فاجعه ای فجیع رو به رو شد که در تاریخچه این شرکت بسیار نادر بود . پس از گزارش های مختلفی از انفجار این گوشی سامسونگ تصمیم گرفت تا عرضه آن را متوقف کند و دلیل مشکل انفجار این گوشی را جویا شود .

شرکت کره ای سامسونگ در وبسایت انگلستان خود در رابطه با دلیل منفجر شدن گلکسی نت ۷ بیان کرد : « با توجه به تحقیقات انجام شده، به این نکته رسیدیم که مشکل ایجاد شده به خاطر ایرادی در ساختار باتری‌ها است. گرم شدن بیش از حد باتری به خاطر از بین رفتن لایه‌ی عایق بین کاتد و آند اتفاق می‌افتد. این اتفاق، اشکالی نادر در مراحل تولید است »

به طور کلی هر باتری دارای دو بخش کاتد و آند است که این دو بخش نباید به هم اتصال داشته باشد  زیرا جریان الکتریسته را از خود عبور می دهند .در حالت عادی یک لایه عایق بین بخش کاتدی و آندی وجود دارد که در گوشی گلکسی نت ۷ لایه عایق بین الکترو کاتد و آند از بین رفته است و باعث انفجار  این گوشی ها در هنگام شارژ می شده است . این اشتباه بسیار ساده در خط تولید باعث این اتفاق نا به هنجار شده است .

دلیل این اشتباهات به خاطر خطاهای انسانی است به صورتی که کالیبراسیون دستگاه ها به صورت دقیق انجام نشده است و این عمل باعث می شود که ضخامت لایه عایق بین کاتد و آند کمتر از آن حدی باشد که باید به صورت معمول قرار گیرد و شاید علاوه بر عدم کالیبراسیون دقیق ، شرایط آب و هوایی مختلف باعث از بین رفتن لایه عایق شود .

در آخر باید بگوییم که دقیقا معلوم نیست که این دلایل ذکر شده علت اصلی این فاجعه باشد .

منبع : PHANDROID

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت