آموزش تنظیمات کانال ایتا

آموزش تنظیمات کانال ایتا
حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

در صورتی که هنگام مطالعه آموزش تنظیمات کانال ایتا مشکلی داشتید با تلفن ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ از طریق تلفن ثابت و بدون کد تماس بگیرید . ایتا از محبوب ترین پیام رسان های داخلی است که با ۲۴ میلیون کاربر فعال ،  رضایت بسیاری از کاربران را جلب کرده است .

تنظیمات کانال ایتا از مهم ترین و کاربردی ترین بخش های ایتا است ، ولازم است که اکثر کاربران آن را بلد باشند . به همین دلیل آی تی نما تصمیم گرفته در این مقاله آموزش تنظیمات کانال ایتا را به صورت تصویری و گام به گام شرح دهد .

با آی تی نما همراه باشید .

تنظیمات کانال ایتا

کانال ها این امکان را به ما می دهند که مطالب و اطلاعاتمان را که بسته به نوع فعالیت کانال می تواند کاری ، درسی ، ورزشی ، و…باشد ، به صورت متن ، عکس ، ویدیو ، فایل ، گیف و…. منتشر کنیم .

ما در این مطلب قصد داریم تا آموزش تنظیمات کانال ایتا را مرحله به مرحله همراه به صورت تصویری آموزش دهیم ، تا کاربران ایتا بتوانند به بهترین شکل ، کانال خود را مدیریت کنند .

 

ورود به تنظیمات کانال

 

برای ورود به تنظیمات کانال ایتا شما ابتدا باید وارد صفحه ی اصلی ایتا شوید ، سپس بر روی کانال خود کلیک کنید  .

 

کانال خود در ایتا

کانال خود در ایتا

در این قسمت صفحه ی اصلی  کانال شما باز می شود ، با کلیک کردن براسم کانال وارد قسمت بعد خواهید شد .

 

لمس نام کانال در ایتا

لمس نام کانال در ایتا

در این قسمت شما با کلیک کردن بر لینک کانال در ( کادر اطلاعات )  می توانید آن را با دیگران و یا در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید .

 

همرسانی لینک کانال ایتا

همرسانی لینک کانال ایتا

 

تنظیمات اعلان کانال ایتا

 

شما با کلیک کردن بر روی اعلان ها صفحه ای برایتان باز می شود که می توانید از تنظیمات پیش فرض آن استفاده کنید .

 

مشاهده اعلان های پیش فرض

مشاهده اعلان های پیش فرض

اما اگر دوست دارید اعلان های کانال طبق سلیقه خودتان باشد ، باتوجه به تصویر زیر بر روی گزینه سفارشی سازی کلیک کنید .

 

سفارشی کردن اعلان تنظیمات

سفارشی کردن اعلان تنظیمات

شما در این قسمت با فعال کردن اعلان های سفارشی در بالای صفحه ، تمام گزینه ها برایتان باز می شود ودر ادامه شما می توانید قسمت های مختلف اعلان ها را ویرایش کنید مانند ، نشان دادن پیش نمایش پیام ، صدای اعلان ، لرزش ( ویبره ) ، اعلان های هوشمند ( تعداد تکرار زنگ اعلان ) ، اولویت ،  رنگ چراغ اعلان ( این قسمت اختصاصی بعضی از دستگاه ها می باشد که هنگام دریافت فایل ارسالی چراغ چشمک زن آن فعال می شود )

 

اعلان های سفارشی در تنظیمات کانال

اعلان های سفارشی در تنظیمات کانال

 

ویرایش اطلاعات کانال

 

اطلاعات کانال از مهمترین بخش های یک کانال است ، برای اینکه یک کانال قدرتمند و کاربردی داشته باشد باید به جزییات خیلی توجه داشته باشد ،  برای آموزش ویرایش و تنظیم اطلاعات کانالتان با آی تی نما همراه باشید .

شما برای ویرایش اطلاعات کانالتان ابتدا باید بر آیکون قلم که نشان گر ویرایش هست و در بالای صفحه قرار دارد ، کلیک کنید .

 

ویرایش نمودن اطلاعات کانال

ویرایش نمودن اطلاعات کانال

  1. سپس در این قسمت مهم ترین بخش کانال یعنی نام کانال را باید وارد کنید ، باید توجه کنید که اگر به دنبال این هستید که اعضای کانال شما افزایش یابد کانال حرفه ای داشته باشید ، بهتر است نام کانال مرتبط به نوع فعالیت شما باشد .
  2. در اینجا شما با کلیک کردن بر آیکون دوربین می توانید عکس مورد نظر خودتان را از گالری انتخاب کرده یا مستقیما عکس گرفته و تایید کنید ، عکس کانال هم مانند نام آن باید به نوع فعالیتتان مرتبط باشد .
  3. شما می توانید به صورت مختصر توضیحاتی راجع کانال خود بدهید ، این بخش بسیار مهم است زیرا اگر توضیحات شما دقیق ، جذاب و کاربردی باشد افراد بیشتری به عضوشدن در کانال شما تمایل پیدا می کنند . بخش توضیحات (بیو گرافی ) اختیاری است ولی پیشنهاد می کنیم از این قابلیت کاربردی استفاده کنید .

 

تغییر تنظیمات اطلاعات کانال

تغییر تنظیمات اطلاعات کانال

 

تعیین نوع کانال ایتا

کانال ها در ایتا به دو صورت فعالیت می کنند ، خصوصی و عمومی .

کانال خصوصی همانطور که از اسمش پیداست فقط برای یک عده خاص است و افراد عادی نمی توانند در آن عضو شوند ، مانند کانال اطلاع رسانی یک شرکت یا یک مدرسه وغیره

در کانال خصوصی شما لینک را نمی سازید پیام رسان ایتا خودش یک لینک دعوت به شما می دهد که شما با استفاده از آن می توانید افرادی را که تمایل به حضورشان در کانالتان را دارید ، اضافه کنید .

در کانال عمومی محدودیتی برای اعضا وجود ندارد و مختص به گروه خاصی نیست . همه ی افراد با استفاده از لینک کانال و جست و جوی نام آن در ایتا می توا نند به کانال شما بپیوندند ، مانند کانال آثار یک خواننده ، کانال یک نویسنده یا یک بازیگر وغیره

امضا کردن پیام

در این قسمت با فعال کردن گزینه ی امضا کردن پیام ، نام مدیران در پایین پیام ذکرمی شود و اعضای کانال متوجه می شوند محتوای ارسال شده در کانال توسط کدام یک از مدیران ارسال شده است .

 

درج امضا زیر پیام های مدیران

درج امضا زیر پیام های مدیران

 

کانال رسانه محور ایتا

در بخش کانال رسانه محور ، دنبال کنندگان در نمای اصلی کانال فقط پست های حاوی رسانه شما را می بینند ، اما باید بدانید پس از ورود به کانال و با کلیک کردن بر روی گزینه پیام ها ، تمامی پست های کانال شما قابل مشاهده است .

 

تنظیم کانال به صورت رسانه محور

تنظیم کانال به صورت رسانه محور

تنظیمات مدیران کانال ایتا

رازموفقیت یک کانال محتوای قوی و جذاب و کاربردی آن است ، تا بتواند نظر یک کاربر را جلب کند و فرد جذب آن کانال شود .

کانال موفق قطعا به وقت و ایده های جذاب نیاز دارد . شما برای اینکه که بتوانید محتوای قوی داشته باشید ، می توانید یک یا چند نفر را به عنوان مدیر انتخاب کنید ، تا کار شما با سرعت و کیفیت بهتر و بیشتری پیش رود .

شما کلیک کردن بر روی گزینه مدیران از بین اعضای کانالتان ، افرادی را برای مدیریت انتخاب کنید .

 

اضافه کردن مدیر در کانال

اضافه کردن مدیر در کانال

مدیریت مشترکین ( اعضا) کانال

شما با کلیک کردن بر گزینه مشرکین می توانید برخی از اعضا یا ممبر های کانال خود را ببینید . در حال حاضر در پیام رسان ایتا تنها صد نفر از اعضا کانال قابل مشاهده هستند که امیدواریم به زوری به این مشکل رسیدگی شود تا مدیران و مالکان کانال ها به راحتی بتوانند ممبر های کانال خود را مشاهده کنند .

در این قسمت با کلیک کردن بر گزینه ی افزودن مشترک ، صفحه مخاطبینتان برایتان باز می شود ، که در آنجا می توانید هرکدام از مخاطبین خود راکه می خواهید در کانالتان حضور داشته باشند ، عضو کنید ودر انتها برروی گزینه تیک که در پایین صفحه وجود دارد ، کلیک کنید .

 

اضافه نمودن اعضا در کانال

اضافه نمودن اعضا در کانال

 

مشاهده اعضای کانال در ایتا

برای مشاهده اعضای کانالتان کافی است بر گزینه ی مشترکین کلیک کنید ، در آن قسمت تمام اعضای کانال را می توانید مشاهده کنید وبا کلیک کردن بر گزینه افزودن مشترک می توانید از بین مخاطبین خود افراد مورد نظر را عضو کانال کنید .

 

دیدن اعضای کانال

دیدن اعضای کانال

مشاهده اعضای حذف شده از کانال

شما هرزمانی که بخواهید می توانید اعضای کانالتان را حذف کنید ، برای مشاهده اعضای حذف شده کانال فقط باید بر گزینه کاربران حذف شده کلیک کنید تا لیست تمام کاربران حذف شده برای شما نمایش داده شود .

 

مشاهده ممبرهای ریمو شده در کانال

مشاهده ممبرهای ریمو شده در کانال

حذف کانال در ایتا

در نهایت اگر شما به هر دلیلی قصد حذف کانال خود را داشته باشید کافی است بر روی گزینه حذف کانال کلیک کنید تا کانال شما پاک شود .

 

 

پاک کردن کانال در ایتا

پاک کردن کانال در ایتا

قوانین و جرایم ایتا

همانطور که می دانید هر برنامه ای طبق قوانین کشور سازنده آن کار می کند ، پیام رسان ایتا هم از این قاعده مستثنی نیست .

نشر هرگونه محتوایی در پیام رسان مستلزم رعایت قانون جرایم رایانه ای و فهرست مصادیق محتوای مجرمانه ( ماده ۲۱ قانون مزبور ) می باشد .

با توجه به این قوانین هر گونه نشرغیر قانونی با توجه به نوع تخلف و میزان آن دارای محرومیت برای کاربر ، گروه ، یا کانال منتشر کننده می باشد .

ما در این قسمت از مقاله قصد داریم به بخشی از جرایم اشاره کنیم . با آی تی نما همراه باشید .

 

انواع  جرایم ایتا

انتشار محتوای مستهجن ، اشاعه فحشا و منکرات ، ترویج اباحه گری و پوچ انگاری ،  تشویق به خشونت ، خودکشی ، خود آزاری یا دیگر آزاری .  توهین به مقدسات و ادیان الهی ، تبلیغ گروه ها و فرقه های ضاله ، تبلیغ نماد های ابتذال ،ترویج فرهنگ منحط غرب .  تشویق اذهان عمومی ، انتشار ویروس وبد افزار جز جرایم هستند .

از دیگر جرایم می توان به انتشار لینک های کلاهبرداری و هدایت کاربران به درگاه های غیر قانونی ، تبلیغ صفحات قمار و هدایت کاران به آن ها . استفاده ازتصویر مستهجن و مغایر باشعونات اخلاقی در پروفایل ( تصویر نمایه ) ،نوشتن جملات یا کلمات غیراخلاقی در بیوگرافی ( توضیحات ) ، و نام ونام کاربری اشاره کرد .

کلام آخر

ما در این مقاله آموزشی سعی کردیم تنظیمات کانال ایتا را به شما عزیزان آموزش دهیم . چنانچه با خواندن مطالب فوق ، باز هم برای تنظیمات کانال خود دچار مشکل شدید . کافی ست شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ را تنها با تلفن ثابت و بدون وارد کردن کد ، شماره گیری نمایید تا کارشناسان همراه رایانه در حل این مشکل و سایر مشکلات کامپیوتری و موبایلی شما را یاری کنند .

مطالب پیشنهادی

ورود به ایتا

جلوگیری از هک روبیکا

آموزش ساخت گروه ایتا

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت