چرا ترابردپذیری در تبلیغات تلویزیونی و اینترنتی دیده نمی شود؟

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

چرا ترابردپذیری در تبلیغات تلویزیونی و اینترنتی دیده نمی شود؟

چرا ترابردپذیری در تبلیغات تلویزیونی و اینترنتی دیده نمی شود؟

با گذشت دو روز از اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ تلفن همراه هنوز هم اثری از این طرح در تبلیغات تلویزیون، رادیو، سطح شهر و اینترنت دیده نمی‌شود؟ موضوع چیست؟ آیا اپراتورها در این زمینه تبلیغ نخواهند کرد؟

درخواست مشترکان تلفن همراه برای تعویض اپراتور با حفظ شماره از روز یکشنبه ۲۰ تیر ۹۵ برای هر سه اپراتور همراه با نام طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه (Mobile Number Portability) آغاز شده است.

اما نکته‌ی جالب اینجاست که هیچ تبلیغی از این طرح در سطح شهر، تلویزیون، رادیو و اینترنت دیده‌ نمی‌شود. شاید شما هم این سوال به‌وجود آمده باشد که پس چرا اپراتورها برای این طرح تبلیغ نمی‌کنند؟ آیا اپراتورهای تلفن همراه از اجرای این طرح راضی نیستند؟ آیا قرار نیست این طرح سراسری اجرا شود؟ در ادامه به این ابهامات پاسخ می‌دهیم.

اپراتورهای تلفن همراه از اجرای این طرح راضی هستند که قراردادن لینک و بنرهای این طرح در بهترین نقاط وب‌سایت‌شان از این رضایت حکایت دارد.

شرکت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل قطعاً برای اجرای طرح ترابردپذیری در رسانه‌ها تبلیغ خواهند کرد ولی این تبلیغات در زمان اجرای آزمایش تجاری طرح نخواهد بود.

شنیده‌های زومیت حکایت از این دارد که در طول دوره‌ی ۷ تا ۳۰ روزه‌ی ترابردپذیری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اپراتورها درخواست کرده که در مورد اجرای این طرح تبلیغ نکنند و تبلیغ کردن در رسانه‌ها را به زمان اجرای سراسری این طرح موکول کنند.

بدین ترتیب تا اجرای سراسری ترابردپذیری شماره موبایل نباید منتظر تبلیغ و اطلاع رسانی عمومی اپراتورهای تلفن همراه در رسانه‌های جمعی به ویژه رادیو و تلویزیون باشیم.

این اجازه نداشتن اپراتورها برای تبلیغ ترابردپذیری دلیلی برای اجرا نکردن طرح ترابردپذیری نیست و به دلیل اینکه رگولاتوری می‌خواهد اجرای این طرح در دوره‌ی آزمایشی روی تعداد محدودی از سیم‌کارت‌ها باشد، اجازه‌ی تبلیغ به اپراتورها را نداده است.

منبع زومیت
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت