امکان کنترل صوتی ویندوز، ایمیل ها و انواع نرم افزارها

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
امکان کنترل صوتی ویندوز، ایمیل ها و انواع نرم افزارها

امکان کنترل صوتی ویندوز، ایمیل ها و انواع نرم افزارها

امکان کنترل صوتی ویندوز، ایمیل ها و انواع نرم افزارها

مایکروسافت، رقابت نفس گیری را با گوگل و اپل برای ترغیب کاربران به استفاده از دستیارصوتی هوشمند خود آغاز کرده است.

به نقل از ونچربیت، در تازه ترین تحولات از این دست مایکروسافت دستیار صوتی هوشمند خود موسوم به کورتانا را که بر روی انواع رایانه ها و گوشی های ویندوزی در دسترس است ارتقا داده تا بتواند به انواع و اقسام سئوالات و درخواست های کاربران پاسخ دهد و درک کاملی از نیازها و خواست های شخصی هر کاربر پیدا کند.

مایکروسافت همچنین دسترسی برنامه نویسان و توسعه دهندگان به هسته اصلی کورتانا را ممکن کرده تا آنها بتوانند سخت افزارهای تازه ای بر مبنای قابلیت های هوش مصنوعی کورتانا طراحی و عرضه کنند. یکی از اولین محصولاتی که بر همین اساس عرضه می شود بلندگویی خواهد بود که رقیب سیستم های هوشمند گوگل هوم و آمازون اکو محسوب می شود و امور و برنامه های مختلف هر کاربر را به یاد وی می آورد، به سوالات افراد در مورد وضعیت آب و هوا پاسخ می دهد و در آینده می توان با استفاده از آن سندهای ورد و دیگر برنامه های مجموعه آفیس را طراحی و ذخیره کرد.

قرار است در آینده دسترسی به نامه های الکترونیک و پاسخ دادن به آنها هم از این طریق ممکن شود. البته هنوز جزییات بیشتری از این طرح اعلام نشده، اما نهایی شدن آن دسترسی به بسیاری از برنامه های نرم افزاری، خدمات اینترنتی و …. را از طریق دستورات صوتی ممکن خواهد کرد.

مرورگرهای اینترنتی مایکروسافت هم به زودی با کورتانا سازگار می شوند تا بتوانند بعد از دریافت پیام های صوتی صفحات مدنظر کاربران را باز کنند، به پیام های دریافتی پاسخ دهند و امور دیگری از این دست را پیگیری کنند. همچنین کورتانا با افزایش جمع آوری اطلاعات در مورد هر کاربر می تواند در مورد نحوه پاسخ گویی صحیح تصمیم بگیرد.

امکان ارائه ترجمه پس از شنیدن کلمه مورد نظر، گرفتن شماره افراد بعد از شنیدن نام آنها از جمله دیگر برنامه های مایکروسافت برای افزایش هر چه بیشتر محبوبیت دستیار صوتی کورتانا خواهد بود.

منبع : mehrnews

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت