آموزش غیر قابل ویرایش کردن قسمتی از ورد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
آموزش غیر قابل ویرایش کردن قسمتی از ورد

آموزش غیر قابل ویرایش کردن قسمتی از ورد

آموزش غیر قابل ویرایش کردن قسمتی از ورد

گاهی اوقات با کلی خون دل خوردن مطلبی را تهیه می کنید و در داخل محیط ورد تایپ می کنید و در آخر نام خود را به عنوان نویسنده در پایین آن درج می کنید اما در این میان افراد سوء استفاده گری وجود دارد که می تواند از متن شما کپی برداری کند و در آخر با اسم خود منتشر کند . در اینجا فکری که به ذهن ما می رسد این است که اگر بتوان قسمتی از متن یک ورد را غیر قابل تغییر و ویرایش کرد خیلی خوب است .

علاوه بر این ممکن است یک مطلبی تهیه کرده اید و قرار است  بقیه اشخاص آن را بخوانند و در رابطه با آن نظر دهند و اصلاحش کنند اما قسمتی از آن برای شما از اهمیت خاصی برخوردار است که نباید به هیچ عنوان ویرایش و یا پاک شود . برای حل این مشکل تنظیماتی در Word است که این نیاز ما را تامین می کند . در ادامه با آی تی نما همراه باشید .

برای غیر قابل ویرایش و تغییر دادن قسمتی از ورد ابتدا باید سربرگ Developer را در مایکروسافت Word فعال کنید زیرا در حالت طبیعی غیر فعال است . برای فعال کردن بر روی منوی File کلیک ‌و گزینه Options را انتخاب کنید.

1

در پنجره ای که برای شما باز می شود بخش Customize Ribbon را انتخاب کنید و از قسمت سمت راست به دنبال گزینه Developer بگردید و تیک آن را بزنید .

2

در این هنگام تب Developer برای شما ظاهر می شود و در بالای صفحه ورد تان می توانید آن را مشاهده کنید .

3حال پس از فعال کردن تبDeveloper  نوبت به انتخاب کردن متن مورد نظر می رسد 

متنی که قرار است غیر قابل ویرایش و حذف شدن باشد را انتخاب کنید از تبDeveloper دکمه Rich Text Content Control را بزنید.در این هنگام متن شما در داخل یک کادر ویژه قرار می گیرد .(با علامت Aa نشان داده شده است )

4

پس از آن باید از همان تب Developer گزینه Properties را انتخاب کنید. که برای شما یک پنجره ای باز می شود که باید عنوان بخش تعیین شده را نوشته و تیک هر دو گزینه Content Control cannot be deleted و Contents cannot be edited بزنید

با انجام این کار متوجه می شوید که متن مورد نظر امکان ویرایش و حذف را ندارد . موفق باشید…

منبع : آی تی نما

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت