پتنت جدید سامسونگ، قلم استایلوس را با دوربین داخلی نشان می‌دهد

پتنت جدید سامسونگ، قلم استایلوس را با دوربین داخلی نشان می‌دهد
حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

شرکت‌ها همیشه به‌دنبال ارائه قابلیت‌های جدید برای جذب کاربران به محصولات خود هستند، امروز نیز خبری در‌مورد قلم‌های جدید سامسونگ منتشر شده است که یک ویژگی جذاب را نشان می‌دهد.

براساس اطلاعات پتنت جدید‌ی که توسط Patently Mobile منتشر شده است؛ سامسونگقصد دارد در نسل آینده قلم‌های استایلوس S Pen از یک دوربین داخلی با قابلیت زوم اپتیکال استفاده کند. باتوجه‌به جزییات این اختراع، که در فوریه سال ۲۰۱۷ ثبت و دیروز تأیید شده است؛ این قلم قادر خواهد بود به‌صورت بی‌سیم تصاویر را به تلفن یا تبلت شما ارسال کند که به این منظور از فناوری بلوتوث به‌کاررفته در قلم گلکسی نوت ۹ استفاده می‌کند.

یک قلم به همراه یک دوربین داخلی با قابلیت زوم اپتیکال می‌تواند مزیت‌هایی داشته باشد، البته باتوجه‌به محدودیت فضای موجود در بدنه اصلی گوشی احتمال وجود قابلیت زوم اپتیکال بسیار کم است و این موضوع مسئله مهمی نیست، اما در پتنت ثبت‌شده توسط سامسونگ به‌طور مشخص به وجود قابلیت زوم اپتیکال اشاره شده است. جدا‌ی از این، وجود یک دوربین خارج از گوشی انعطاف‌پذیری و قابلیت مانور بیشتری برای عکاسی در اختیار کاربر قرار می‌دهد، به طوری که این امکان را برای کاربر قراهم می‌کند تا هنگامی که از صفحه‌نمایش گوشی به‌عنوان منظره‌یاب دوربین استفاده می‌کند از نقاط بالا‌تر یا پایین‌تر عکاسی کند.

s-pen/ اس پن

اختراع ثبت شده توسط سامسونگ که یک قلم را با دوربین داخلی و کلید اختصاصی دوربین نشان می‌دهد

مانند تمام اختراعات ثبت‌شده مشابه، هیچ تضمینی وجود ندارد که این اختراع در آینده در یک محصول استفاده شود، اما باتوجه‌به اینکه در سال ۲۰۱۸ سامسونگ با کاهش فروش و درآمد در بخش گوشی‌های هوشمند مواجه شده است و برای خروج از این بحران و جذب کاربران بیشتر در آینده نیاز‌مند استفاده از اختراعاتی مشابه در محصولات خود است. سامسونگ تاکنون در مورد پتنت ذکرشده هیچ اظهارنظری نکرده است.

منبع : زومیت

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت