اکانت تعداد زیادی از کاربران TeamViewer هک شد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

اکانت تعداد زیادی از کاربران TeamViewer هک شد

اکانت تعداد زیادی از کاربران TeamViewer هک شد

TeamViewer یکی از سرویس‌های پرکاربرد کامپیوتری است. کاربران این سرویس می‌توانند به راحتی و با استفاده از بستر اینترنت به دستگاه‌های مختلف متصل شوند. به تازگی گزارش‌هایی مبنی بر هک شدن اکانت تعداد زیادی از کاربران این سرویس منتشر شده و هنوز دلیل مشخصی برای آن پیدا نشده است.

بیش از یک ماه است که کاربران مختلف سرویس TeamViwer در فروم‌ها و شبکه‌های اجتماعی، گزارشاتی مبنی بر نفوذ به سیستم‌هایشان از طریق این سرویس داده‌اند. برخی از این گزارش‌ها حاکی از آن است که رمز حساب‌های بانکی برخی کاربران نیز از طریق این نفوذ به سرقت رفته است. آمار مشخصی از تعداد حساب‌های هک شده منتشر نشده، اما چیزی که مشخص است، این حملات گسترده بوده و تعداد زیادی از کاربران در معرض آن قرار داشته‌اند.

در چند روز گذشته، تعداد این گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی افزایش زیادی داشته و برخی از آنها، مدعی شده‌اند که شبکه‌ی اصلی TeamViewer هک شده است. البته هنوز سندی گواه بر این ادعا منتشر نشده است. یکی از آخرین گزارش‌های نفوذ، توسط یکی از محققان امنیت شرکت IBM منتشر شده که عنوان کرده حساب TeamVewer او مورد نفوذ قرار گرفته است.

نیک بردلی (Nick Bradley) یکی از مدیران بخش تحقیقات امنیت شرکت IBM در مورد نفوذی که به سیستمش شده بود، این‌گونه گزارش داده است:

در حال کار کردن با کامپیوتر بودم که متوجه شدم صفحه‌ی اعلان TeamViewer در پایین مانیتور باز شد و کنترل ماوس از دست من خارج شد. بعد از این که متوجه شدم چه اتفاقی در حال رخ دادن است، نرم‌افزار را به سرعت بستم. بعد از مدتی این قضیه به ذهن من خطور کرد که کامپیوترهای دیگر من نیز به این سرویس متصل هستند. به سرعت به اتاق کار دیگرم رفتم و دیدم که نرم‌افزار TeamViewer در یکی دیگر از کامپیوترها در حال اجرا است و هکر قصد داشت تا یک صفحه‌ی مرورگر را باز کند و به یک آدرس اینترنتی برود که به سرعت سرویس را قطع کردم و نرم‌افزار را بستم. بعد از آن به وبسایت تیم ویور رفتم و بعد از تغییررمز عبور، رمز دو مرحله‌ای را نیز فعال کردم.

خیلی خوش شانس بودم که تنها دو سیستم در دفتر کاری من روشن بود. شانس بعدی من این بود که در زمان حمله در حال کار با کامپیوتر بودم و توانستم آن را متوقف کنم. اگر نمی‌توانستم حمله را متوقف کنم معلوم نبود چه مقدار از اطلاعات به سرقت می‌رفت.

نقل از زومیت

منبع ARSTECHNICA

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت