سالم ماندن آیفون ۴ پس از یک سال درون دریاچه

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
سالم ماندن آیفون 4 پس از یک سال درون دریاچه

سالم ماندن آیفون ۴ پس از یک سال درون دریاچه

سالم ماندن آیفون ۴ پس از یک سال درون دریاچه

یکی از دارندگان آیفون ۴  یک سال پیش گوشی خود را درون یک دریاچه به هنگام ماهیگیری از دست داده بود . در حال حاضر بعد از گذشت یک سال گوشی از درون دریاچه یخ زده پیدا شده است و ظاهرا سالم به نظر می آید .

اپل تا پیش از تولید آیفون ۷، در هیچ‌یک از گوشی‌های آیفون از قابلیت ضد آب استفاده نکرده بود. اما حادثه‌ای جالب در پنسیلوانیای آمریکا، مقاومت نسخه‌های قبلی این گوشی هوشمند را هم تائید می‌کند.

مایکل گانتروم (Michael Guntrum) یک ماهیگیر آمریکایی مقیم شهر ناکس در پنسیلوانیا است. او در ماه مارس سال ۲۰۱۵، در حال ماهیگیری در دریاچه‌ی یخ‌زده بود که گوشی آیفون ۴ وی تصادفا به داخل دریاچه افتاد. او داستان را این‌گونه تعریف می‌کند:

ما در حال ماهیگیری در دریاچه‌ی یخ‌زده بودیم که گوشی من ناگهان درون دریاچه افتاد. اگرچه آن روز من ماهی خوبی صید کردم، اما ارزش از دست دادن گوشی هوشمندم را نداشت!

در ماه سپتامبر سال جاری، این دریاچه به خاطر عملیات ساخت‌ و ساز خشک شد و گوشی آیفون مورد نظر توسط یک جوینده‌ی گنج که با دستگاه فلزیاب در آن منطقه مشغول کاوش بود، پیدا شد. او می‌گوید گوشی را در میان لایه‌های ضخیم گل‌ و لای پیدا کرده است.

یابنده پس از تمیز کردن گوشی، آن را چند روزی داخل کیسه‌ی برنج قرار داد تا رطوبت به‌طور کامل از آن جذب شود و سپس گوشی را شارژ کرد و در کمال ناباوری، دید آیفون ۴ به‌راحتی روشن می‌شود. سپس در میان لیست مخاطبان، نام صاحب گوشی را پیدا کرد و بعد از تماسی با او، گوشی را برای صاحبش فرستاد.

گانتروم که در مدت گم شدن آیفون ۴، یک دستگاه آیفون ۶ اس خریداری کرده بود،‌ در گوشی قبلی خود از یک کاور مخصوص استفاده می‌کرد و به احتمال زیاد، دلیل سالم ماندن گوشی در این مدت همین کاور مخصوص است. او عنوان کرده است قصد دارد گوشی پیداشده را به مادرش هدیه بدهد. البته واضح است که این گوشی، با وجود کارکرد صحیح ابتدایی، نیاز به تعمیر دارد و هیچ گوشی هوشمندی نمی‌تواند پس از این مدت، به‌ خوبی و بدون عیب کار کند.

نظر شما در این رابطه چیست ؟

منبع : SOFTPEDIA

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت