شبکه علمی کشور شروع به کار کرد

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

شبکه علمی کشور شروع به کار کرد

شبکه علمی کشور شروع به کار کرد

در مراسم افتتاحیه ایران تلکام ۲۰۱۶ شبکه علمی کشور برای ارائه خدمات به دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور آغاز به کار کرد .

نصرالله جهانگرد در افتتاحیه ایران تلکام ۲۰۱۶ در رابطه با گسترش خدمات شبکه ملی اطلاعات بیان کرد : شبکه علمی برپایه شبکه ملی اطلاعات برای ارائه خدمات به دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و بخش علمی پژوهشی کشور بنیان شده است .

 در مراسم افتتاحیه ایران تلکام با امضای تفام نامه ، شبکه علمی کشور شروع به کار کرد . در این مراسم شرکت مخابرات استان تهران و اپراتور مدیریت شبکه علمی ایران برای اجرای فاز اول شبکه علمی با هم تفاهم‌نامه امضا کردند.

نظر نصرالله جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات در رابطه با شبکه علمی این است که « شبکه علمی کشور بر پایه شبکه ملی ارتباطات تاسیس شده است و شروع به کار می کند و قرار است سرویس هایش را به تمام دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و حوزه های علمیه بدهد .

معاون وزیر ارتباطات در این رابطه افزود : ارائه خدمات به صورت ابری وجود دارد و حداقل یک گیگ پهنای باند به دانشگاه ها عرضه می شود و امید داریم که ظرفیت های علمی به سراسر کشور خدمات ارائه کند .

نصرالله جهانگرد بیان کرد : در ابتدای امر این قرارداد برای تهران و مراکز استان ها اجرا می شود و پس از آن به نقاط دیگر ارائه می شود . همچنین خدمات در شبکه علمی کشور با ۵۰ درصد تخفیف در تعرفه ها همراه است .

منبع : تسنیم

 

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت