سامسونگ اولین گوشی با حافظه داخلی یک ترابایتی را روانه بازار می‌کند

  • توسط مریم یوسفی
  • ژانویه 30, 2019
  • دیدگاه غیر فعال شده است
سامسونگ اولین گوشی با حافظه داخلی یک ترابایتی را روانه بازار می‌کند
حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

سامسونگ اعلام کرده که تولید حافظه‌های یک ترابایتی eUFS را برای استفاده در نسل بعدی گوشی‌های هوشمند خود آغاز کرده است.

سامسونگ روز سه‌شنبه اعلام کرد که تولید انبوه حافظه‌های ذخیره‌سازی یک ترابایتی (eUFS) را آغاز کرده است. سامسونگ اعلام کرده که یک نوآوری در سطح حافظه‌های ذخیره‌سازی در صنعت موبایل در حال عرضه است. این نوآوری باعث می‌شود که سامسونگ با حفظ پلتفرم تلفن‌های همراه خود، از حافظه‌های با ظرفیت بسیار بالا استفاده کند. سامسونگ پیش از این در گلکسی نوت ۹ از حافظه‌ی داخلی ۵۱۲ گیگابایتی استفاده کرده بود.

به‌گفته‌ی سامسونگ، این فناوری، تجربه استفاده از نوت‌بوک را به نسل بعدی تلفن‌های هوشمند به ارمغان خواهد آورد. با استفاده از یک ترابایت حافظه ذخیره‌سازی، کاربران می‌توانند تا ۲۶۰ فیلم ۱۰ دقیقه‌ای با رزولوشن ۴K ذخیره کنند. این قابلیت در مقایسه با ۱۳ فیلم با همان اندازه که می‌تواند در حافظه ذخیره‌سازی ۶۴ گیگابایتی ذخیره شود، بسیار قابل‌توجه است. سامسونگ همچنین سرعت انتقال داده‌ها را تا ۱۰ برابر نسبت به کارت‌های MicroSD سریع‌تر می‌کند.

  • گلکسی اس ۱۰ سامسونگ و هرآنچه از آن انتظار داریم

تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به‌دنبال پیدا کردن سهمی از بازار بسیار شلوغ و پررونق تلفن‌های همراه هستند. آن‌ها با کار روی کیفیت دوربین‌‌ها یا طول عمر بیشتر باتری‌ها سعی در به‌دست‌آوردن این سهم دارند. اما از آنجا که دوربین‌ها و تکنولوژی آن‌ها روزبه‌روز بهبود می یابند، تقاضا برای فضای بیشتر ذخیره‌سازی عکس‌ها و فیلم‌های با کیفیت ۴K نیز افزایش می‌یابد.

شایعات حاکی از آن است که نسل بعدی گوشی هوشمند گلکسی اس ۱۰ سامسونگ از حافظه یک ترابایتی بهره می‌گیرد. این شایعات درکنار چهار دوربین عقب و دو دوربین جلو برای کمک به پر کردن فضا رنگ واقعیت می‌گیرند.

سامسونگ می‌گوید که قصد دارد امکانات خط تولید خود را در نیمه اول سال ۲۰۱۹ گسترش دهد تا بتواند به‌طور کامل به تقاضای پیش‌بینی‌شده برای تولید حافظه یک ترابایتی eUFS، از تولیدکنندگان دستگاه‌های تلفن همراه در سراسر جهان پاسخ دهد.

نظر شما در مورد حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایتی روی تلفن‌های همراه چیست؟

منبع : زومیت

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

آمار بازدید سایت