سامسونگ در حال بررسی تجزیه شدن به دو بخش است

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
سامسونگ در حال بررسی تجزیه شدن به دو بخش است

سامسونگ در حال بررسی تجزیه شدن به دو بخش است

سامسونگ در حال بررسی تجزیه شدن به دو بخش است

سامسونگ دو ماه پیش پیشنهادی از طرف یک صندوق بزرگ سرمایه‌گذاریِ آمریکایی به نام Elliott Associates دریافت کرد که در آن پیشنهاد شده بود، سامسونگ الکترونیکس که بزرگ‌ترین شرکت از مجموعه شرکت‌های سامسونگ است به دو بخش تجزیه شود.

آن‌ها باور دارند که سامسونگ الکترونیکس ۷۰ درصد کمتر از ارزش واقعی آن، ارزش‌گذاری شده و دلیل آن نیز ساختار غیرضروری و بسیار پیچیده‌ی سازمانی است که در سامسونگ الکترونیکس استفاده می‌شود. طی این پیشنهاد، سامسونگ الکترونیکس به یک کمپانی هولدینگ شامل دو شرکت برای انجام امور عملیاتی و اهداف مالکیت تبدیل می‌شود. در این حالت سامسونگ ۲۷ میلیون دلار از دارایی‌های خود را نیز بین سهام‌داران تقسیم می‌کند و همچنین مدیران مستقل و غیر وابسته را در هیئت مدیره خود به کار می‌گیرد.

سامسونگ این پیشنهاد را قبول نکرد، اما گفت با دقت پیشنهاد ارائه‌شده را بررسی می‌کند. امروز روزنامه‌ی سئول اکونومیک دیلی به نقل از یک منبع داخلی، نوشته است  سامسونگ به فکر تقسیم شرکت خود به دو بخش است. همچنین گزارش شده که لی (Lee) که در رأس مدیریت سامسونگ قرار دارد، نظر مثبت به تقسیم سامسونگ دارد. امپراتوری سامسونگ توسط خانواده‌ی لی پایه‌گذاری شده و همچنان تحت کنترل آن‌ها است.

باید منتظر ماند و دید آیا سامسونگ-الکترونیکس تجزیه خواهد شد و در نتیجه‌ی آن، این سازمان بزرگ دستخوش چه تغییراتی می‌شود.

منبع  :SAMMOBILE
حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت