حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

طرح رجیستری گوشی های همراه  و حل مشکل رجیستری با هدف فروش کالای غیرقانونی و قاچاق در کشور به مرحله اجرا درآمده است. این طرح که از ابتدای اردیبهشت در حال اجرا می باشد باعث ثبت شناسه گوشی درون سامانه شده و در صورتیکه این شماره در سیستم ثبت نشده باشد پیغامی برای کاربر ارسال شده و وی بایست کاربر تا یکماه برای رجیستر گوشی خود اقدام کند. اگر گوشی خود را قبل از تاریخ مشخص شده روشن نکند طبق قانون سرویسهای ارائه شده قطع می شوند ولی اگر قبل از تاریخ اعلامی مشمول طرح می شوید. برای حل مشکل با شماره ۰۹۶۳۶۶ با یه سامانه یکتا اعلام کنید.

اگر گوشی خود را خارج از کشور تهیه کرده باشید می بایست وارد سایت گمرک شده و اطلاعات و عوارض گمرکی را وارد کنید ، رسید آنرا پرینت گفته سپس وارد سایت همتا شده و در بخش مسافری اقدام ثبت اطلاعات کنید و در صورت عدم وصل شدن با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس بگیرید. هم چنین می توانید از آدرس ایمیل همتا نیز استفاده کنید.

اگر گوشی خود را در خارج از کشور تعمییر یا تعویض کرده اید که منجر به تغییر IMEI گوشی شده است و پیامکی مبنی بر قطع سرویس دریافت کرده اید که منجر به عدم دریافت خدمات و سرویسها شده می بایست IMEI گوشی قبلی و گوشی جدید خود را به همراه نام و نام خانوادگی و کد ملی و سایر اطلاعات درخواستی از جمله شماره تلفن به آدرس ایمیل همتا بفرستید.جهت حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

چگونه هنگام خرید از اصالت گوشی مطمئن شویم؟

تمامی تجهیزاتی که سیم کارت خور هستند می بایست در هنگام خرید سریال دستگاه خود را به سامانه همتا اعلام کرده و از رجیستر بودن آن اطمینان پیدا کنند. برای استعلام می بایست کد ۱۰ رقمی IMEI را استعلام گرفته و یا با شماره گیری #۴* اصالت گوشی را بررسی کرده و سپس مبادرت به خرید گوشی کنند. البته لازم به ذکر است که رجیستر دستگاههای موبایلی به عهده فروشنده می باشد و خریدار لازم است در هنگام مراجعه به فروشگاه فاکتور گرفته تا  در صورت بروز مشکل بتوانند به مراجع ذیصلاح مراجعه کنند.

چنانچه گوشی خریداری شده در داخل ایران تهیه شده باشد و از سامانه همتا پیامکی مبنی بر رجیستر نبودن گوشی دریافت کردید می بایست گوشی خود را به فروشنده بازگردانید و هزینه خود را دریافت کنید. ولی اگر فروشنده از انجام اینکار خودداری کرد می توانید از طریق مراجع قانونی مثل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان (۱۲۴) و یا بازرسی و تعزیرات حکومتی (۱۳۵) اقدام کنید.

کد IMEI چیست و چگونه به دست می آید؟

برای خیلی از شما ممکن است کد IMEI یک کلمه یا جمله اشنا باشد بدون اینکه بدانید کلا این کد به چه کاری می آید و چه زمانی کاربرد دارد. این کد یا همان شناسه گوشی مخفف عبارت International Mobile Equipment Identity می باشد که یک عدد ۱۴ رقمی و منحصر به فرد می باشد. البته اگر در جایی مشاهده کردید که این کد ۱۵ رقمی می باشد خیلی تعجب نکنید زیرا رقم اضافی که در انتهای آن می بینید برای جلوگیری از جعل کد IMEI می باشد.

جهت اطلاع باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که دو رقم ابتدایی این کد به کشور تولید کننده  – مشکل رجیستری – محصول اشاره می کند و ۶ رقم بعدی هم مدل دستگاه مورد استفاده شما را نشان می دهد. این دو گروه از عداد وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند کدی با عنوان TAC رو تشکیل می دهند که به بیان ساده تر تمامی گوشیهایی که مدل یکسان دارند و در یک کشور تولید می شوند TAC یکسان داشته و به همین روش نیز قابل شناسایی می باشند. به عنوان مثال کد IMEI تمامی گوشیهای آیفون با عدد ۳۵-۳۳۲۹۰۷ شروع می شود. جهت حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

چگونه کد IMEI گوشی خود را پیدا کنیم؟

برای نمایش کد IMEI راههای مختلفی وجود دارد. یکی از این راهها استفاده از جعبه گوشی می باشد که این کد روی کارتن گوشی خریداری شده قابل رویت می باشد. هم چنین میتوانید از قسمت تنظیمات گوشی وارد گزینه About یا درباره گوشی شده و به کد مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

از دیگر راههای دسترسی به کد IMEI می توانیم به شماره گیری عبارت #۰۶#* اشاره کنیم که از همین طریق کد IMEI بر روی گوشی نمایش داده می شود.

نحوه ثبت گوشی در سامانه همتا

با هدف جلوگیری از واردات گوشی قاچاق ، طرح رجیستری مدتی است که به مرحله اجرا درآمده است . – مشکل رجیستری – این طرح سئوالات زیادی را برای کاربران ایجاد می کند از جمله اینکه چگونه بتوانیم سیم کارت خود را در گوشی که قبلا رجیستر شده است تغییر دهند و یا چگونه انتقال مالکیت را انجام دهند.

سامانه یکتا به عنوان یک واسطه برای ثبت اطلاعات گوشیهای موبایل می باشد که می توانید از طریق ثبت شماره تلفن مالکیت خود را اعلام کنند که در غیر اینصورت عملیات انتقال مالکیت ، ثبت شناسه گوشی تعمیر شده و … امکان پذیر نمی باشد.

از ضروری ترین نکاتی که می بایست در نظر گرفت این است که در هنگام خرید گوشی حتما موبایل خریداری شده در سامانه ثبت شود و اطمینان پیدا کنید که گوشی مورد نظر شما جزء کالای قاچاق نمی باشد.

طریقه اضافه کردن گوشیهای تک سیم کارت به سامانه همتا

بعد از اینکه از وارد سایت همتا شدید می بایست روی عبارت شماره تلفن همراه کلیک کرده و شماره تلفن خود را وارد می کنید.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

یک کد برای گوشی شما ارسال می شود که مطابق تصویر زیر رمزی را که به گوشی شما ارسال شده و عبارت امنیتی را وارد می کنید.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

توجه داشته باشید اگر گوشی خود را قبل از طرح رجیستری خریداری کرده باشید می توانید از گزینه های بالا استفاده کنید.

چنانچه بعد از طرح رجیستری بخواهید گوشی خود را ثبت کنید می توانید وارد سایت همتا شده و روی عبارت ثبت نام کلیک کنید.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

در پنجره بعدی نیز شماره تلفن خود را وارد کنید. با اینکار یک رمز  برای شما ارسال می شود.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

در کادر بعدی رمز عبور موقت خود را وارد کنید تا وارد قسمت ثبت اطلاعات شوید.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

بعد از تائید اطلاعات ، چنانچه اطلاعات شما معتبر باشد کادر زیر نمایش داده می شود.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

در صفحه اولیه سایت دو گزینه میانبر وجود دارد. گزینه استعلام اصالت گوشی و فعال سازی گوشی که با انتخاب هر کدام از موارد فوق می توانید گوشی خود را استعلام کرده و یا گوشی خود را فعال سازی کنید بدون اینکه بخواهید ثبت نام کنید. با کلیک بر روی استعلام اصالت کادر زیر باز می شود که می توانید اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

همچنین با انتخاب عبارت فعال سازی پنجره دیگری باز شده که می توانید عملیات فعال سازی گوشی خود را انجام دهید.

حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی

طریقه انتقال مالکیت را برای گوشی

برا ی انتقال گوشی های اندرویدی بعد از اینکه وارد قسمت مدیریت – مشکل رجیستری – دستگاه شدید می توانید عملیات انتقال مالکیت را انجام دهید.

جهت کسب اطلاعات و  حل مشکل رجیستری گوشی و نحوه مشخص شدن اصالت گوشی در ادامه مطالب با ما همراه باشید.بیشتر با کارشناسان همراه رایانه تماس بگیرید.

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت