عرضه هدست جدید برای ترکیب اشیای مجازی با جهان واقعی

حل مشکلات با کمک رایانه حل مشکلات با کمک رایانه
عرضه هدست جدید برای ترکیب اشیای مجازی با جهان واقعی

عرضه هدست جدید برای ترکیب اشیای مجازی با جهان واقعی

عرضه هدست جدید برای ترکیب اشیای مجازی با جهان واقعی

به تازگی هدست جدیدی به نام Bridge یا پل عرضه شده که با قراردادن آن در مقابل چشمان می توان اشیای مجازی را به واقعیت های پیش رو افزود.

 بر اساس گفته های  ورج، هدست یاد شده عملا یک ربات است که می تواند بنا بر تصمیم کاربر اشیای دیجیتال متنوعی را به محیط اطراف اضافه کند تا کاربران با آنها تعامل داشته باشند. اشیای یاد شده در مقابل رفتارهای کاربران مشابه با اشیای موجود در جهان واقعی واکنش نشان می دهند و ذهن انسان نیز این تعامل را به عنوان یک تعامل حقیقی کاملا می پذیرد.

این هدست را می توان در برابر گوشی های آیفون ۶، ۶اس و ۷ قرار داد و با استفاده از دوربین گوشی از جهان مجازی اطراف خود لذت برد. کنترل Bridge با استفاده از بلوتوث هم ممکن است و از این جهت این هدست شباهت هایی با هدست واقعیت مجازی دی دریم گوگل دارد.

Bridge ترکیبی از قابلیت های هولولنز مایکروسافت و گیر وی آر سامسونگ را در خود دارد و قرار است عرضه تعداد محدودی از آن به قیمت ۴۹۹ دلار از هفته آینده آغاز شود. شرکت سازنده که Occipital نام دارد، عرضه گسترده تر این هدست ها را از ماه مارس به قیمت ۳۹۹ دلار آغاز خواهد کرد.

در هدست های قبلی که از قابلیت تعامل با محیط برخوردار بودند، کاربر معمولا مجبور بود در محلی بنشیند و تعامل وی با اشیای اطراف در سکون و بدون تحرک ممکن بود. اما هدست جدید به کاربر امکان می دهد تا تحرک داشته باشد و با جابجایی در یک محیط با اشیای مختلف مجازی که بر سر راه وی قرار می گیرند تعامل کند. لذا این هدست از انعطاف پذیری بیشتری برای تعامل با محیط اطراف خود برخوردار است و کاربر را محدود به حضور ساکن در یک موقعیت خاص نمی کند.

منبع :mehrnews

حل مشکلات با کمک رایانه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار بازدید سایت